Navrátilová chválí Kvitovou: S Petrou bych prohrála i já

ČTK ČTK
6. 7. 2014 18:38
Tenistky ve finále Wimbledonu odehrály jen dva míče a Martina Navrátilová už měla jasno - Petra Kvitová je neporazitelná.
Martina Navrátilová na Wimbledonu
Martina Navrátilová na Wimbledonu | Foto: Reuters

Londýn - Tenistky ve finále Wimbledonu odehrály jen dva míče a Martina Navrátilová už měla jasno. Devítinásobná vítězka Wimbledonu okamžitě poznala, že Petra Kvitová podruhé zvedne v All England Clubu nad hlavu vítěznou trofej, a nemýlila se. Kvitová v sobotním finále deklasovala Kanaďanku Eugenii Bouchardovou rozdílem třídy.

"To bylo skoro neslušné. Petra hrála vynikajícně a Bouchardová neměla šanci," řekla Navrátilová v Londýně po jednom z nejkratších finále dámské dvouhry. Kvitová zvítězila 6:3, 6:0 za pouhých 55 minut. Právě Navrátilová hrála naposledy rychleji, v roce 1983 smetla Andreu Jaegerovou z USA v o minutu rychlejším finále.

"Že Petra vyhraje, jsem věděla po dvou míčích"

Sedmapadesátiletá Navrátilová obdivovala razanci, s jakou Kvitová zápas na centrkurtu odehrála. "To bylo neuvěřitelný, až jsem si říkala, že jsem ráda, že nejsem na druhý straně sítě. Představovala jsem si, co bych s tím dělala. Asi nic," řekla bývalá světová jednička. "To byla přirozená síla, kterou se nenaučíte," doplnila.

Během turnaje opěvovanou Bouchardovou Navrátilová v akci neviděla a ve finále měla brzy jasno, jak zápas dopadne.

"Po dvou míčích, bylo to 15:15, tak říkám: To je konec. Petra byla jiná váhová kategorie," řekla Navrátilová a zápas si užila bez emocí. "Bylo jasný, že Petra vyhraje. Tentokrát by na ni, myslím, neměl nikdo."

Kvitová ukázala, že patří mezi šampionky. Proč? Protože vítězové hrají nejlepší tenis až ve finále, tak jako v sobotu rodačka z Fulneku. "To je normální, protože konečně hrajete zápas, v kterém můžete vyhrát všechno. Petra hrála solidně každý zápas a každý trošku líp a líp a líp a nakonec o hodně líp," řekla Navrátilová.

"Další grandslam vyhraje dříve než za tři roky"

Očekává se, že Kvitová v budoucnu přidá další grandslamový titul. "Když bude zdravá, tak to samozřejmě není poslední. Kolik jich ale bude mít, to člověk nikdy neví," řekla Navrátilová a věřila, že druhý wimbledonský titul může znamenat pro Kvitovou zlom, po kterém bude vítězit častěji.

"Pokud ji tohle neotočí, tak se to nestane nikdy. Ale to, jak hrála finále, tak je jasný, že to není náhoda, ale spíš vyvrcholení."

Poprvé vyhrála Kvitová Wimbledon před třemi lety. I Navrátilová si myslí, že velký triumf přišel příliš brzy. "Opravdu jí to změnilo život, najednou z ní byla velká hvězda a to pro ni byl velký šok. Chvilku jí trvalo, než se s tím srovnala," řekla.

"Teď vypadá šťastná, věří si mnohem víc a je v dobré pozici, takže nepočítám, že to bude trvat další tři roky, než vyhraje další grandslam," dodala Navrátilová.

 

Právě se děje

před 1 minutou

Disney bude od zaměstnanců vyžadovat očkování

Walt Disney Company se přidala k firmám, které od svých zaměstnanců začnou vyžadovat očkování proti nemoci covid-19. "Očkování je nejlepší nástroj, kterým můžeme celosvětovou pandemii dostat pod kontrolu a ochránit naše zaměstnance," vysvětlil agentuře AP mluvčí společnosti, jež provozuje zábavní parky, televize, filmová studia i vydavatelství.

Zaměstnancům, kteří dosud očkovaní nejsou, Disney poskytne 60 dnů na to, aby se nařízení přizpůsobili. Po dohodě s odbory rovněž firma oznámila, že očkování bude vyžadovat od všech budoucích pracovníků. Stejně jako Disney hodlají očkování od zaměstnanců vyžadovat firmy Walmart, Google, Facebook, Twitter, Uber, Lyft nebo noviny Washington Post. Podobné opatření, byť zatím ne plošně pro všechny pracovníky, zavádí i videotéka Netflix.

Zdroj: AP
Další zprávy