Černí andělé přenesli Čechy k basketbalovému nebi. Tak senzace MS zdolala i Brazilce

Tomáš Satoranský, lídr českých basketbalistů, si jde v utkání s Brazílií pro další koš
Čeští basketbalisté na mistrovství světa v Číně v úvodním utkání osmifinálové skupiny deklasovali 93:71 Brazílii a udrželi šanci na postup do čtvrtfinále.
O místo mezi nejlepšími osmi celky si zahrají v pondělí proti Řecku.
Česku by v případě předpokládaného vítězství USA nad Brazílií stačila k postupu i prohra s Řeckem maximálně o jedenáct bodů.
"Nesmíme vnímat před zápasem, že můžete prohrát o nějaký počet bodů, protože to začnete prohrávat během prvních dvou minut," apeluje ale lídr českého mužstva Tomáš Satoranský.
Foto: Reuters
Sport Sport
7. 9. 2019 19:23
Podívejte se na fotografie z utkání osmifinálové fáze MS v basketbalu, v němž Češi zdolali Brazílii.
 

Právě se děje

před 56 minutami

Albánii zasáhla dvě zemětřesení, zanechala po sobě 108 zraněných, nikdo nezemřel

Albánii v sobotu zasáhlo zemětřesení, jehož intenzitu seismologové stanovili na 5,8 stupně. Záchvěvy půdy byly cítit i v sousedních zemích, především v Černé Hoře, vyžádaly si 108 zraněných, kteří byli ošetřeni v nemocnicích v Tiraně a Drači. Nejsou hlášena žádná úmrtí. Epicentrum sobotního zemětřesení se nacházelo zhruba 30 kilometrů severně od města Drač (Durrës) u pobřeží blízko Mysu Rodon. Podle albánského geofyzikálního ústavu šlo o nejsilnější zemětřesení v Albánii za posledních 20 až 30 let. Obyvatele pak vyděsily další otřesy v noci ze soboty na neděli o síle 4,8 stupně. 

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Zemřel hoteliér, který se zasloužil o expanzi Hiltonu, bylo mu 91 let

Ve věku 91 let zemřel tento týden ve Spojených státech hotelový magnát William Barron Hilton, který rozšířil hotelové impérium založené jeho otcem. Informovala o tom agentura AP. Rodina Hiltonových oznámila, že Barron Hilton zemřel přirozenou smrtí ve čtvrtek ve svém domově v Los Angeles. Zůstalo po něm osm dětí a 15 vnoučat, mezi nimiž jsou i známé celebrity Paris a Nicky Hiltonovy. V rodinné firmě začal působit v 50. letech minulého století a dokázal ji dostat až na špičku hotelového průmyslu. V čele společnosti, která v současné době provozuje tisíce hotelů po celém světě včetně České republiky, stál 30 let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy