České sportovní zázraky: Nagano, obojživelná Ledecká i basketbalová senzace

Zatím největším úspěchem českých sportovců byl triumf hokejistů na olympiádě v Naganu v roce 1998.
1996. Ve Vídni se poprvé na piedestal světového hokeje postavila pozdější fenomenální zlatá generace. Kouč Luděk Bukač vsadil na novou nastupující generaci a ta se mu odvděčila finálovým triumfem 4:2 nad Kanadou. Byl to první titul mistrů světa pro samostatnou českou hokejovou reprezentaci.
1996. Největšího úspěchu českého klubového fotbalu dosáhla pražská Slavia. Její jízdu tehdejším Pohárem UEFA v sezoně 1995/96 zastavil až v semifinále francouzský Girondin Bordeaux v čele se Zinedinem Zidanem. Oba zápasy slávisté prohráli nejtěsnějším rozdílem 0:1.
1996. Po hokejové euforii přišla fotbalová. Česká reprezentace pod vedením kouče Dušana Uhrina staršího prošla až do finále evropského šampionátu proti Německu. V něm Češi dokonce vedli gólem Patrika Bergera z penalty, ale dvě trefy Olivera Bierhoffa (ta druhá v prodloužení), znamenaly konečnou druhou příčku.
1996. Vůbec první olympijské zlato pro samostatnou Českou republiku vybojovala 27. července 1996 v Atlantě Štěpánka Hilgertová, která ovládla závod kajakářek na divoké vodě.
Foto: ČTK
Sport Sport
Aktualizováno 9. 9. 2019 16:39
Podívejte se, mezi jaké velké úspěchy samostatného českého sportu se zařadil senzační postup českých basketbalistů do čtvrtfinále světového šampionátu v Číně.
 

Právě se děje

Další zprávy