České sportovní zázraky: Nagano, obojživelná Ledecká i basketbalová senzace

Zatím největším úspěchem českých sportovců byl triumf hokejistů na olympiádě v Naganu v roce 1998.
1996. Ve Vídni se poprvé na piedestal světového hokeje postavila pozdější fenomenální zlatá generace. Kouč Luděk Bukač vsadil na novou nastupující generaci a ta se mu odvděčila finálovým triumfem 4:2 nad Kanadou. Byl to první titul mistrů světa pro samostatnou českou hokejovou reprezentaci.
1996. Největšího úspěchu českého klubového fotbalu dosáhla pražská Slavia. Její jízdu tehdejším Pohárem UEFA v sezoně 1995/96 zastavil až v semifinále francouzský Girondin Bordeaux v čele se Zinedinem Zidanem. Oba zápasy slávisté prohráli nejtěsnějším rozdílem 0:1.
1996. Po hokejové euforii přišla fotbalová. Česká reprezentace pod vedením kouče Dušana Uhrina staršího prošla až do finále evropského šampionátu proti Německu. V něm Češi dokonce vedli gólem Patrika Bergera z penalty, ale dvě trefy Olivera Bierhoffa (ta druhá v prodloužení), znamenaly konečnou druhou příčku.
1996. Vůbec první olympijské zlato pro samostatnou Českou republiku vybojovala 27. července 1996 v Atlantě Štěpánka Hilgertová, která ovládla závod kajakářek na divoké vodě.
Foto: ČTK
Sport Sport
Aktualizováno 9. 9. 2019 16:39
Podívejte se, mezi jaké velké úspěchy samostatného českého sportu se zařadil senzační postup českých basketbalistů do čtvrtfinále světového šampionátu v Číně.
 

Právě se děje

před 36 minutami

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Schválil to parlament

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Příslušný zákon dnes jednomyslně schválil místní parlament, informoval list The Scotsman. Podle odhadů by mělo opatření vyjít na 9,7 milionu liber ročně (285 milionů Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy