Počasí zase maří Světový pohár. Zrušeny byly slalomy v Levi

ČTK ČTK
5. 11. 2015 9:51
Mezinárodní lyžařská federace (FIS) dnes závody zrušila kvůli příliš vysokým teplotám, nedostatku sněhu a nepříznivé předpovědi počasí.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Levi - Slalomy mužů a žen ve finském Levi, kterými se měl příští víkend naplno rozjet program Světového poháru ve sjezdovém lyžování, se neuskuteční. Mezinárodní lyžařská federace (FIS) dnes závody zrušila kvůli příliš vysokým teplotám, nedostatku sněhu a nepříznivé předpovědi počasí.

Po tradičním říjnovém předkrmu v podobě obřích slalomů v rakouském Söldenu měl Světový pohár pokračovat 14. a 15. listopadu slalomy ve Finsku, po nichž lyžaře čeká přesun do Severní Ameriky k prvním závodům v rychlostních disciplínách. Zatím není jasné, zda a kdy se zrušené slalomy uskuteční. FIS o možné náhradě jedná.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 26 minutami

Německá konzervativní CDU si novým předsedou zvolila Friedricha Merze

Německá Křesťanskodemokratická unie (CDU) na sobotním digitálním sjezdu zvolila předsedou Friedricha Merze, který v čele největší opoziční strany střídá dosavadního šéfa Armina Lascheta. Delegáti sjezdu volbou podle očekávání potvrdili prosincový výsledek vnitrostranického referenda, které se pro Merze jasnou většinou hlasů vyslovilo.

Merz nyní musí stranu sjednotit, vyvést CDU po loňské porážce v parlamentních volbách z vnitřní krize a najít nový směr, který CDU po politickém odchodu své kancléřky Angely Merkelové hledá. To vše již Merz v projevu přislíbil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy