Plíšková na Radwaňskou nestačila, Koukalová jde dál

Aktualizováno 8. 4. 2014 18:40
Kristýna Plíšková a Andrea Hlaváčková se rozloučily s turnajem v Katovicích už v prvním kole.
Agnieszka Radwaňská.
Agnieszka Radwaňská. | Foto: Reuters

Katovice - České tenistky Kristýna Plíšková a Andrea Hlaváčková se rozloučily s turnajem v polských Katovicích už v prvním kole. Do dalšího kola naopak postoupila Klára Koukalová, která splnila roli páté nasazené hráčky a porazila domácí Magdu Linetteovou 6:4 a 6:3.

Dvaatřicetiletá Koukalová, jež hraje po rozvodu na WTA Tour po osmi letech pod svým rodným jménem, měla s Linetteovou relativně hodně práce.

Jednatřicátá hráčka světa v prvním setu vedla už 5:1, její o deset let mladší a o 90 míst hůř postavená soupeřka se však nevzdala a snížila na 4:5. Koukalová však přece jen sadu získala 6:4.

Vyrovnaný průběh měl i druhý set, nicméně po výsledku 6:3 se z postupu za 100 minut radovala zkušená Češka. Vyhrála tak první zápas od 1. března, kdy triumfovala na turnaji ve Florianópolisu. Její další soupeřkou bude Němka Annika Becková.

Plíšková v úvodním kole nestačila na nasazenou jedničku Agnieszku Radwaňskou, které podlehla hladce 3:6 a 6:2 a stále čeká na první výhru v roce 2014. Zápas jsme sledovali živě zde.

Hlaváčková svedla s Tsvetanou Pironkovovou sice třísetovou bitvu, ale i ona se nakonec s polským turnajem loučí po výsledku 6:4, 5:7, 1:6.

Tenisový turnaj žen v Katovicích (tvrdý, dotace 250.000 dolarů):

Dvouhra - 1. kolo:

Pironkovová (8-Bulh.) - Hlaváčková (ČR) 4:6, 7:5, 6:1, Vinciová (2-It.) - Pěrvaková (Rus.) 6:3, 6:3, A. Radwaňská (1-Pol.) - Kristýna Plíšková (ČR) 6:3, 6:2, Koukalová (5-ČR) - Linetteová (Pol.) 6:4, 6:3, K. Kučová (SR) - Niculescuová (Rum.) 6:1, 6:1.