Volejbalistky nestačily v olympijské kvalifikaci na Němky, ve skupině uhrály jen set

ČTK ČTK
4. 8. 2019 13:26
České volejbalistky zakončily olympijskou kvalifikaci porážkou 0:3 s Německem po setech 18:25, 22:25, 16:25 a ve skupině obsadily poslední čtvrté místo. V konkurenci světové špičky a tří týmů z elitní desítky letošní Ligy národů získaly v čínském městě Ning-po jen jeden set v sobotu proti Turecku. Předtím podlehly domácím favoritkám.
Kvalifikace ME 2019 Česko - Finsko
Kvalifikace ME 2019 Česko - Finsko | Foto: ČTK

Češky odletěly do Číny v roli outsidera a nic nezměnily na tom, že naposledy startovaly reprezentantky pod pěti kruhy v Mnichově v roce 1972. V lednu se sice ještě uskuteční evropská kvalifikace, ale s největší pravděpodobností v ní Češky už šanci nedostanou.

Zápas s Německem o konečné třetí místo byl pro český tým nejméně povedeným. Dostaly šest es, přičemž žádné nedaly, a měly problém prosadit se proti kvalitní obraně. Nejlépe se to dařilo Michaele Mlejnkové, jež právě v německé lize odehrála za Stuttgart tři sezony. Dnes nasbírala 12 bodů, druhá smečařka Andrea Kossányiová deset.

"Pro nás je to skvělá škola, konfrontovat se s takovými družstvy. Musíme zlepšit příjem a podání a naučit se hrát pod tlakem ve složitých situacích," řekl řecký kouč na lavičce české reprezentace Jiannis Athanasopulos po sobotní prohře s Tureckem.

Turkyně se dnes odpoledne utkají s domácími Číňankami o jediné postupové místo na olympijský turnaj za rok v Tokiu. Pro Češky byla kvalifikace vrcholem sezony, na mistrovství Evropy budou za necelý měsíc chybět.

Olympijská kvalifikace volejbalistek v čínském Ning-po - skupina B:

Německo - ČR 3:0 (18, 22, 16)

Rozhodčí: Chattábová (Egypt), Paškevič (Rus.) Čas: 84 min. Diváci: 2690.

Sestava a body ČR: Kossányiová 10, Purchartová 3, Orvošová 8, Mlejnková 12, Trnková 7, Šmídová 2, libero Dostálová - Kopecká, Patočková 2, Holásková, Janečková 1. Trenér: Athanasopulos.

Nejvíce bodů Německa: Geertiesová 15, Lippmannová 9.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Česko se ohradilo proti rozšiřování těžby v polském dolu Turów

České ministerstvo životního prostředí v pátek vydalo nesouhlasné stanovisko k rozšiřování polského hnědouhelného dolu Turów u česko-polské hranice. Stanovisko vydalo ve spolupráci s Libereckým krajem a Českou geologickou službou. Ministerstvo to oznámilo v tiskové zprávě. V případě, že by se polská strana rozhodla i přesto těžbu rozšířit, Česko požaduje například finanční kompenzace případných škod nebo vznik těsnící stěny bránící odtékání podzemních vod.

"Stanovisko za Českou republiku je nesouhlasné. Doplněny jsou ale také podmínky, vytvořené ve spolupráci s geology, krajem, obcemi i odbornou veřejností, a Libereckým krajem odsouhlasené, které jsou pro nás absolutně nepřekročitelné, kdyby se Polsko rozhodlo i přes náš nesouhlas v těžbě na Turowě pokračovat," oznámil ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO).

Zdroj: ČTK
Další zprávy