Pavoučí žena udivuje svět. Podívejte se, jak zdolala patnáctimetrovou stěnu

Sport Sport
22. 10. 2019 19:25
Český lezecký hrdina Adam Ondra má víc než zdatnou ženskou obdobu. Na Světovém poháru nadchla Aries Susantiová z Indonésie.

Čtyřiadvacetiletá Susantiová v čínském Sia-menu, kde mimochodem právě Ondra v mužské kategorii vyhrál lezení na obtížnost, předvedla v lezení na rychlost naprosto famózní výkon, když patnáctimetrovou stěnu zdolala za 6,995 vteřiny, což je nový světový rekord.

Předchozí hodnota nejlepšího výkonu byla 7,101 vteřiny - držela ho Číňanka Sung I-Ling, již Susantiová v Sia-menu sebrala zlato. "Jsem šťastná, je to pro mě úžasné," prohlásila Indonésanka. A to ji ještě limitovalo zranění. "Nejsem v nejlepší kondici, koukněte se na moji ruku, na moje prsty," ukazovala ovázanou končetinu.

Závodnici přezdívanou "Pavoučí žena" zařadil časopis Forbes na seznam 30 inspirativních Asiatů pod 30 let pro rok 2019 v oblasti zábavy a sportu. Jejím dalším cílem je - stejně jako u Ondry - úspěch příští rok na olympijských hrách v Tokiu, kde bude mít sportovní lezení premiéru.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Fotbalový Liberec prodloužil smlouvu s kapitánem Mikulou

Fotbalový Liberec si pojistil služby kapitána Jana Mikuly. Osmadvacetiletý defenzivní univerzál prodloužil se severočeským ligovým klubem smlouvu o další dvě sezony. Slovan o tom informoval na svém webu.

"V Liberci jsem od začátku roku 2017, za tu dobu jsem si zde zvykl a jsem tady spokojený. Je tu dobrý kolektiv a já budu rád dál jeho součástí," uvedl Mikula.

"Miky je součástí Slovanu už pár roků a je dobře, že zůstává. Je to charakterově výborný kluk, který má zkušenosti a je poctivým fotbalistou. Je velmi zodpovědný v defenzivní práci, ale umí i zaútočit. Je také skvělým týmovým hráčem. Jeho další nespornou výhodou je univerzálnost. V defenzivě umí zahrát více postů, když nás tlačí bota při zranění některých hráčů," doplnil liberecký kouč Pavel Hoftych.

Mikula má na kontě 135 ligových startů a čtyři vstřelené branky. Nejvyšší soutěž hrál vedle Liberce také za Slavii Praha a Jihlavu.

Další zprávy