To je opravdu Amerika tak sexistická a rasistická? Sportovní svět reaguje na Trumpův triumf

Jakub Šafránek Jakub Šafránek
9. 11. 2016 9:33
Nečekané vítězství Donalda Trumpa v amerických prezidentských volbách v noci na středu zasáhlo i sportovní svět. Nad triumfem podceňovaného kandidáta republikánů kroutí hlavou například Martina Navrátilová nebo Vavřinec Hradilek, ale vyjádřili se i Gary Lineker, Šárka Pančochová nebo třeba Marián Gáborík a Caroline Wozniacká. Většina hlasů kromě překvapení nad výsledkem voleb, který je zcela v rozporu s předvolebními průzkumy, je přitom k novému americkému prezidentovi spíše skeptická. Však posuďte sami ve výběru níže.
Martina Navrátilová
Martina Navrátilová | Foto: Reuters

"Věděla jsem, že Amerika je rasistická, ale netušila jsem, že takhle moc," píše česko-americká bývalá tenistka Martina Navrátilová ve svém příspěvku. "A taky jsem nevěděla, že je tak sexistická. Ostuda..."

Politické dění rád komentuje i český vodní slalomář Vavřinec Hradilek, který upozornil na paralelu mezi vítězstvím Trumpa v Americe a popularitou Andreje Babiše v Česku.

"Sbohem, Ameriko, jakou jsme tě znali," napsala zase na Facebook česká snowboardistka Šárka Pančochová.

"Žijeme v mimořádné době," povzdechl si bývalý anglický fotbalový reprezentant Gary Lineker.

Jiný bývalý anglický reprezentant Phil Neville se pochlubil, že vítězství Trumpa očekával. Zdali mu ale udělalo radost, už nezveřejnil.

Oleg Tiňkov, donedávna majitel elitní stáje v cyklistické World Tour, naopak výhru Trumpa vítá zcela určitě. "Gratuluji, Ameriko, už tu perestrojku potřebujete. Trump je jako Gorbačov," napsal na Instagramu.

"To je všechno, napsala," prohlásil zase poněkud enigmaticky slovenský hokejový reprezentant Marián Gáborík. Snad s odkazem na detektivní seriál s Jessicou Fletcherovou v hlavní roli.

"Opravdu, Ameriko?" Tak se ptala soupeřka českého týmu z nadcházejícího finále Fed Cupu, Francouzka Kristina Mladenovicová.

"Řekněte mi, že se to nestalo...," zoufá si rakouská tenistka Tamira Paszeková.

Velmi stručně reagovala Dánka Caroline Wozniacká...

A na závěr ještě vtipný příspěvek účtu Big Sport, který připomněl Trumpovu epizodní roli ve wrestlerském ringu.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 42 minutami

Letadla ze zemí EU mohou od pátku přistávat na všech letištích v Česku

Letadla ze zemí Evropské unie mohou od tohoto pátku přistávat na všech letištích v Česku. Ruší se omezení příletů pouze na letiště v Praze, Brně, Ostravě, Karlových Varech a Pardubicích. V pátek o tom rozhodla vláda jako součást opatření pro uvolnění hranic. Na letištích ale budou zachovány hraniční kontroly, opatření bude platit do konce června.

Vláda s účinností od pátečních 12:00 zrušila omezení pro cestování po zemi do Německa, Rakouska a Maďarska, už od čtvrtka neplatí omezení pro cesty na Slovensko. V letecké dopravě ale zůstávají hraniční kontroly zachovány, kabinet to v usnesení zdůvodnil tím, že při cestování letadly trvá závažná hrozba rozšíření epidemie koronaviru v Česku. Policie by měla kontroly na letištích provádět "flexibilním způsobem přiměřeným aktuální hrozbě v závislosti na vývoji situace", uvádí schválený materiál.

Zdroj: ČTK
Další zprávy