Argentinci si utahují z Donalda Trumpa. Jeho projevem lákají na Copa Américu

ČTK ČTK
4. 5. 2016 11:33
Copa América se letos bude poprvé konat ve Spojených státech, které se mají podle Trumpa bránit přílivu přistěhovalců a dalších nechtěných lidí. V minutovém videu jsou Trumpovy výroky doprovázeny záběry argentinských fanoušků a fotbalistů, které dávají slovům realitního magnáta jiný význam.
Copa América vs. Donald Trump | Video: Sport

Buenos Aires - Argentinská televize využila v propagaci červnového turnaje Copa América protiimigrantskou rétoriku Donalda Trumpa, jenž se pravděpodobně stane republikánským kandidátem na prezidenta USA. V minutovém videu jsou Trumpovy výroky doprovázeny záběry argentinských fanoušků a fotbalistů, které dávají slovům realitního magnáta jiný význam.

Copa América se letos bude poprvé konat ve Spojených státech, které se mají podle Trumpa bránit přílivu přistěhovalců a dalších nechtěných lidí. Při těchto jeho slovech jsou ve videu záběry na argentinské fotbalisty, kteří vystupují z letadla.

Jedním z Trumpových receptů na zastavení imigrantů je postavení pohraniční zdi. Zároveň vyzývá k tomu, aby bylo deportováno zhruba 11 milionů lidí, kteří žijí v USA ilegálně.

Když v propagačním videu televizní stanice TyC Sports Trump říká, že "přes hranici procházejí tisíce, statisíce lidí, které nikdo nekontroluje", je to doprovázeno záběry na fanoušky v typických argentinských bílomodrých barvách, kteří procházejí turnikety na stadionu.

Klip se zamračeným kapitánem argentinské reprezentace Lionelem Messim zase doplňuje Trumpovy výroky: "Tihle lidé nejsou tak milí, jak si myslíte, jasné?"

Odkazy na hraniční zeď provázejí záběry argentinských fotbalistů, kteří překonávají obránce a střílejí góly. "Pravdou je, že to nejlepší, co můžou udělat, je nepustit nás dál," končí televize svou upoutávku.

Copa América s přízviskem Centenario se bude 3. až 26. června hrát mimo tradiční čtyřletý cyklus a poprvé jinde než na jihoamerickém kontinentu. Má oslavit stoleté výročí konfederace CONMEBOL i samotného turnaje.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Předposlední sjezd SP vyhrál Kriechmayr, Feuz má na dosah glóbus

Předposlední sjezd sezony Světového poháru v rakouském Saalbachu vyhrál domácí lyžař Vincent Kriechmayr. Druhé místo obsadil Švýcar Beat Feuz a před finále seriálu v Lenzerheide se přiblížil zisku čtvrtého malého křišťálového glóbu za sjezd za sebou. Jediný český zástupce na startu Jan Zabystřan obsadil poslední 52. místo.

Kriechmayr navázal na úspěšné vystoupení z nedávného mistrovství světa, kde získal zlato v super-G a ve sjezdu. Feuze porazil o 17 setin sekundy a ve Světovém poháru si připsal deváté vítězství. Ve sjezdu se radoval teprve potřetí a poprvé od předloňského ledna.

"Nikdo sice netvrdil, že jsem se mistrem světa stal omylem, ale chtěl jsem titul tady potvrdit," řekl Kriechmayr. "Ve Světovém poháru mi sjezdy dlouho nevycházely, ale poslední dva jsem odjel výborně. Dnes jsem jel od začátku dobře takticky a celou dobu jsem držel dobrou rychlost," dodal.

SP ve sjezdovém lyžování v Saalbachu (Rakousko):

Muži - sjezd:

1. Kriechmayer (Rak.) -1:53,07, 2. Feuz (Švýc.) -0,17, 3. Mayer (Rak.) -0,27, 4. Paris (It.) -0,42, 5. Odermatt (Švýc.) a Franz oba -0,79, 7. Striedinger (oba Rak.) -0,85, 8. Arvidsson (USA) -1,30, 9. Clarey (Fr.) -1,31, 10. Bennett (USA) -1,39, …52. Zabystřan (ČR) -5,47.

Zdroj: ČTK
Další zprávy