Odveta za OH? Ne, Bolt a Blake už proti sobě letos nepoběží

ČTK ČTK
22. 8. 2012 18:56
Usain Bolt: V této sezoně už proti sobě závodit nechceme.
Usain Bolt a Yohan Blake.
Usain Bolt a Yohan Blake. | Foto: Reuters

Lausanne - V letošním roce už na souboj nejrychlejších mužů světa Usaina Bolta a Yohana Blakea nedojde. Oba hvězdní jamajští sprinteři se představí ve čtvrtek na mítinku Diamantové ligy v Lausanne, ale nastoupí v jiných disciplínách. Mistr světa Blake poběží závod na 100 metrů a Bolta čeká start na dvoustovce.

"Neřekl bych, že si jdeme z cesty, ale v této sezoně už proti sobě závodit nechceme. Náš trenér si to taky nepřeje," řekl dnes novinářům Bolt.

Blake: Chci běhat proti Boltovi, ale rozhoduje manažer

S Blakem prohrál na obou sprinterských tratích na jamajské kvalifikaci, ale na olympijských hrách v Londýně nenechal nikoho na pochybách, kdo je králem světového sprintu. Zopakoval zlatý hattrick z Pekingu, který ozdobil světový rekordem ve štafetě, jejímž členem byl i Blake.

Oba tréninkoví partneři možná znovu změří síly na mezinárodní scéně až na mistrovství světa v Moskvě. "Rád běhám proti Boltovi, ale nechávám to na manažerovi. Vybírá pro mě dobré závody a ví, co dělá," uvedl Blake, jenž získal na OH za Boltem dvě stříbrné medaile.

Bolt chce vyzkoušet 400 metrů i skok do dálky

Podle jeho manažera Cubieho Seegobina by byl po úspěchu obou jamajských hvězd v Londýně pro organizátory mítinků jejich společný start hodně drahou záležitostí. "Není to tak snadné. Leda by se našel nějaký pracháč, který by to chtěl zaplatit," řekl Seegobin.

Bolt také potvrdil, že počítá se startem na olympijských hrách v Riu de Janeiro. "Určitě tam chci být, dokud budu v pořádku a připravený," prohlásil světový rekordman. Není vyloučeno, že se představí i v jiné disciplíně. "Trenér chce, abych běhal 400 metrů, já chci vyzkoušet dálku. Po sezoně se rozhodneme, na čem budeme pracovat," řekl šestadvacetiletý Jamajčan.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Slovenská opozice se nedohodla na velké koalici

Slovenské opoziční strany se ve čtvrtek nedokázaly dohodnout na vytvoření velké koalice, takzvaného "bloku změny", ve kterém by společně šly do parlamentních voleb v únoru příštího roku. Zkomplikovaly si tak podle agentury Reuters svůj cíl, že vystřídají vládní koalici tří stran vedenou levicovou stranou Směr, která dominuje slovenské politice v poslední dekádě.

Podpora Směru u voličů klesla po loňské vraždě investigativního novináře a jeho snoubenky, která vyvolala masové protesty proti korupci. Dlouholetý premiér Robert Fico se musel vzdát funkce v čele vlády, ale jeho koalice přežila. Vládu vede Peter Pellegrini, kterého si Fico vybral, a Směr je opět pokládán za favorita voleb.

Reuters poznamenal, že opozice v boji proti zkorumpovanému systému dosáhla obrovského úspěchu vítězstvím liberální právničky Zuzany Čaputové v loňských prezidentských volbách. Ale není jisté, zda tento úspěch dokáže zopakovat i v parlamentních volbách.

Zdroj: ČTK
Další zprávy