Bolt se ptal dobrovolnice: Chceš běžet místo mne?

ČTK ČTK
11. 8. 2012 16:57
Usain Bolt před finále na dvoustovce laškoval s dobrovlnicí
The Sun zveřejnil snímek, kdy dívka dostala nabídku zaběhnout si 200 m sprint.
The Sun zveřejnil snímek, kdy dívka dostala nabídku zaběhnout si 200 m sprint. | Foto: Aktuálně.cz

Londýn - Sprinter Usain Bolt je nejen nejrychlejším, ale možná také nejvtipnějším atletem světa.

Pětadvacetiletý Jamajčan se ve čtvrtek jen pár okamžiků před tím, než jako první v historii obhájil olympijské zlato na stovce a dvoustovce, s vážnou tváří jedné dobrovolnice na stadionu v Londýně zeptal, jestli nechce dvoustovku běžet místo něj.

"Nejdřív ke mně přišel a zeptal se mě, jak se mám," citoval deník The Sun Chantel Greyovou, jejíž rozhovor s Boltem zachytil i fotograficky. "A pak povídal, jestli nechci běžet místo něj. Musela jsem se pořád smát, protože si se mnou povídal nejrychlejší člověk planety," uvedla sedmnáctiletá dívka, která měla na dráze na starost bednu s Boltovými věcmi.

Bolt, jenž závod vyhrál před krajany Yohanem Blakem a Warrenem Weirem, před startem stihl proslavit ještě dalšího dobrovolníka Glena Toongu, s nímž si plácnul. "Teď se několik dní nebudu mýt," prohlásil sedmnáctiletý mladík.

 

Právě se děje

před 29 minutami

Basketbalistky USK čeká ve čtvrtfinále Evropské ligy Schio

Basketbalistky USK Praha se ve čtvrtfinále Evropské ligy utkají se Schiem. Italskému celku ke konečné třetí příčce ve skupině B pomohlo kontumační vítězství nad Šoproní, která k poslednímu zápasu základní části odmítla nastoupit kvůli obavám z nákazy koronavirem.

USK do vyřazovací fáze prošel z druhého místa s bilancí dvanácti výher a dvou porážek, které mu připravil vítěz skupiny a obhájce titulu Jekatěrinburg. Pražanky ve středu v posledním kole vyhrály 89:65 v belgickém Braine, ale na soupeře pro čtvrtfinále si musely počkat až do rozhodnutí evropské sekce FIBA.

Další zprávy