OBRAZEM Bolt a spol. Světovému sprintu vládne Jamajka

OBRAZEM Bolt a spol. Světovému sprintu vládne Jamajka
Jamajský štafetový tým sprinterů na 4x100 metrů slaví vítězství a světový rekord, který je od nynějška 36,84 sekundy.
Jamajčané nebyli jediní, jejichž výkon stačil na světový rekord. Ten starý totiž časem pokořili i Američané. Nyní ovšem samozřejmě platí ten jamajský.
Štafeta ve složení Yohan Blake, Usain Bolt, Nesta Carter a Michael Frater zakončila grandiózně atletické disciplíny na letošních hrách.
...
Foto: Reuters
Reuters Reuters, Filip Mědílek
12. 8. 2012 0:46
Olympiáda se překlopila do svého konce a v předvečer slavnostního zakončení stihla jamajská štafeta sprinterů v čele s Boltem zaběhnout nový světový rekord.

Olympiáda se překlopila do svého konce a v předvečer slavnostního zakončení stihla jamajská štafeta sprinterů v čele s Boltem zaběhnout nový světový rekord.

 

Právě se děje

před 54 minutami

"V Austrálii máme taky problémy." Desetitisíce Australanů protestovaly proti rasismu

Desítky tisíc lidí dnes přišly v australských městech vyjádřit podporu protestům, které se ve Spojených státech konají už více než týden v souvislosti s úmrtím černocha George Floyda při brutálním policejním zásahu. Agentura Reuters píše, že manifestace v Sydney se mohla uskutečnit poté, co soud zrušil zákaz shromažďování, jež platí kvůli pandemii nemoci covid-19.

Odvolací soud Nového Jižního Walesu, v němž Sydney leží, zákaz manifestace zrušil pouhých 12 minut před jejím plánovaným začátkem. Znamená to, že jejím účastníkům nehrozí zatčení. Policie ale vyzývá lidi, aby mezi sebou dodržovali rozestupy.

V Brisbane přišlo proti rasismu protestovat více než 10.000 lidí a nejen tam, ale i v Sydney upozorňovali na diskriminaci Austrálců. Domorodí obyvatelé se na australské populaci podílejí 2,4 procenty, nicméně tvoří více než čtvrtinu odsouzených v australských věznicích, uvedla na svých internetových stránkách americká televize CNN. Mezi lety 1980 a 2011 v policejní vazbě zemřelo 449 Austrálců, což odpovídá 24 procentům všech těchto případů úmrtí.

"Protesty tady jsou inspirovány tím, co se děje ve Spojených státech," řekl CNN australský novinář Angus Watson. "Tady v Austrálii ale také máme problémy," dodal.

Zdroj: ČTK
Další zprávy