15. 1. 2011 22:35
Český tým se drží ve středu tabulky
Basketbalisté Nymburka děkují fanouškům, vpravo Radoslav Rančík.
Basketbalisté Nymburka děkují fanouškům, vpravo Radoslav Rančík. | Foto: Aktuálně.cz

Nymburk - Basketbalisté Nymburka v 17. kole Jadranské ligy doma jednoznačně přehráli Zadar 91:70 a připsali si osmou výhru, která je drží ve středu tabulky. Chorvatský klub podvanácté prohrál a je předposlední. Druhé utkání po zranění odehrál i klíčový hráč Petr Benda, který se již rozehrává a dnes zaznamenal devět bodů.

Nymburk se opíral především o Pavla Pumprlu hrajícího ve výborné formě, nastřílel 21 bodů a dvacetibodovou hranici pokořil podruhé v sezoně. Za celý zápas minul jen tři střely z pole.

Basketbalistky USK Praha rozdrtily Kaunas a jdou dál
Nymburk v Jadranské lize po dvou vítězstvích prohrál
Nymburk udolal Radnički až v prodloužení

Domácí si vypracovali náskok ve druhé čtvrtině, ve které soupeři utekli na 12 bodů a postupně odstup od Zadaru ještě zvyšovali. Trenér Ronen Ginzburg si mohl dovolit dát větší prostor náhradníkům. Rozehrávač Pavel Slezák poprvé v Jadranské lize odehrál přes dvacet minut, což využil k tomu, aby nastřílel 11 bodů.

Nymburk může těšit, že Zadaru vrátil porážku z jeho hřiště a zároveň ušetřil důležité síly. Už v úterý čeká na českého mistra duel Evropského poháru ULEB na půdě Estudiantes Madrid.