Nymburk s Kazaní jasně prohrál a je na prahu vyřazení

5. 3. 2014 21:03
Basketbalisté Nymburku v úvodním zápase osmifinále Evropského poháru prohráli vysoko 58:91 s favorizovanou Kazaní a jsou prakticky ze hry o postup.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Basketbalisté Nymburku v úvodním zápase osmifinále Evropského poháru prohráli vysoko 58:91 s favorizovanou Kazaní a jsou prakticky ze hry o postup. Český mistr by musel za týden v odvetě v Rusku zvítězit o 34 bodů, Kazaň přitom v této sezoně doma ještě nezaváhala.

Hosté v pražské Tipsport Areně potvrzovali od začátku roli favorita. Za Nymburk se dlouho prosazovali jen Radoslav Rančík a Tre Simmons. Domácí drželi krok jen v první čtvrtině, pak však zásluhou bývalého hráče NBA Andrew Goudelocka odskočila Kazaň do dvouciferného náskoku.

Nymburk se sice ještě pokusil vrátit do zápasu a snížil na pět bodů, ale Kazaň ještě do poločasu znovu utekla, navíc ve třetí čtvrtině manko narostlo už na dvacet bodů a o vítězi bylo jasno.

Nymburk se proti velmi dobré obraně hostů těžko dostával do lepších střeleckých pozic a ztráta dál narůstala. Naopak na druhé straně nadále úřadoval Goudelock, autor 36 bodů. Nejlepším střelcem Nymburka byl se 17 body Simmons.

První utkání osmifinále Evropského poháru basketbalistů:

ČEZ Basketball Nymburk - Unics Kazaň 58:91 (15:20, 35:46, 47:67)

Nejvíce bodů: Simmons 17, Rančík 13, Massamba 9 - Goudelock 36, Zisis 15, Kaimakoglu 12. Rozhodčí: Ortiz (Šp.), Nuran (Tur.), Mattioli (It.). Fauly: 22:23. Trestné hody: 23/20 - 21/17. Trojky: 4:12. Diváci: 700.