Denver opět prohrál, Veselý se nedočkal ani ve třetím zápase

Aktualizováno 26. 2. 2014 9:15
Basketbalisté Denveru nedokázali zastavit výsledkovou krizi ani v úterním zápase NBA. Po prohrách v Chicagu a doma se Sacramentem neuspěli na své palubovce ani s Portlandem, jemuž podlehli 95:100.
Jan Veselý další prohru Denveru pěti body a třemi doskoky neodvrátil.
Jan Veselý další prohru Denveru pěti body a třemi doskoky neodvrátil. | Foto: Reuters

Denver - Basketbalisté Denveru nedokázali zastavit výsledkovou krizi ani v úterním zápase NBAPo prohrách v Chicagu a doma se Sacramentem neuspěli na své palubovce ani s Portlandem, jemuž podlehli 95:100. Pro Denver to tak byla už osmá porážka z posledních devíti zápasů.

Nuggets sice málem ve čtvrté čtvrtině dotáhli třináctibodovou ztrátu na svého soupeře, Trail Blazers však samotnou koncovku zvládli a výhru si pohlídali.

V dresu Denveru strávil na palubovce téměř 12 minut Jan Veselý, který si připsal pět bodů a tři doskoky. Ani ve třetím utkání po přestupu do Denveru se tak nedočkal výhry.

Doskoky jsou dobré, ale hlavní je prohra

Proti Portlandu nevyužili Nuggets absence LaMarcuse Aldridge, který svému týmu chyběl počtvrté v řadě. I bez něj Trail Blazers vedli v třetí části až o 18 bodů. Nuggets se sice v poslední čtvrtině přiblížili na dva body, ale hosty podržel Damian Lillard, autor 31 bodů a devíti asistencí.

V dresu Denveru nastřílel 17 bodů Randy Foye, k němuž se vynikajícím výkonem přidal J.J. Hickson. Přestože nastoupil jako náhradník, dokázal k 16 bodům přidat 25 doskoků včetně patnácti na útočné polovině.

"Dvacet pět doskoků - to je skvělé, ale vítězství by bylo ještě lepší," okomentoval svůj mimořádný výkon Hickson, jehož Nuggets soupeře přehráli na doskoku 64:41.

Veselý odehrál bez dvou sekund dvanáct minut, během nichž nasbíral pět bodů (střelba z pole 6/2, trestné hody 4/1), tři doskoky, dva zisky a jeden blok.

Washington jede dál na vlně

Zatímco Veselý na svojí premiérovou výhru v dresu Denveru stále čeká, jeho bývalému celku se daří. Washington porazil Orlando 115:106, zvítězil počtvrté v řadě a vrátil se na pozitivní bilanci (29 výher a 28 porážek).

Hned čtyři hráči základní sestavy Wizards nastříleli 21 bodů a více. John Wall byl nejlepším střelcem utkání s 27 body. Orlando vedl nováček Vitor Oladipo s 26 body.

Minnesota dobyla palubovku Phoenixu díky vítězství 110:101. Timberwolves k výhře táhnul Kevin Love, jenž nasbíral 33 bodů, 13 doskoků a devět asistencí.

"Zase devět asistencí, to už jsem párkrát zažil. Vedli jsme asi o 10 bodů, když mi řekli, že mi chybí jediná příhra k triple-double. Ale radši jsem jen pohlídal doskok a nechal se zfaulovat, abych pojistil vedení," řekl po utkání Love, jenž na první triple-double v kariéře dosáhl v sobotu proti Utahu.

Houston Rockets přejeli Sacramento Kings 129:103. James Harden stihl během tří čtvrtin nastřílet 43 bodů a v poslední části už jen odpočíval. V prvním poločase pomohl 22 body Houstonu k vedení 42:17.

Atlanta - Chicago 103:107, Cleveland - Toronto 93:99, Denver - Portland 95:100 (za domácí Veselý 5 bodů, 3 doskoky), Indiana - LA Lakers 118:98, Phoenix - Minnesota 101:110, Sacramento - Houston 103:129, Washington - Orlando 115:106.

2. Portland 57 39 18 68,4
3. Minnesota 57 28 29 49,1