Basketbalistky USK vyrovnaly brněnský rekord

26. 2. 2014 20:25
Basketbalistky USK Praha zdolaly v závěrečném utkání základní části Euroligy doma Salamancu 76:58 a desátou výhrou z 12 zápasů vyrovnaly devět let starý český rekord Brna.
Kateřina Elhotová nastřílela proti Salamance deset bodů
Kateřina Elhotová nastřílela proti Salamance deset bodů | Foto: CPA - Eduard Erben

Praha - Basketbalistky ZVVZ USK Praha zdolaly v závěrečném utkání základní části Evropské ligy doma Salamancu 76:58 a potvrdily první místo ve skupině desátou výhrou z 12 zápasů, čímž vyrovnaly devět let starý český rekord Brna. Do osmifinále české mistryně půjdou jako druhý nejvýše nasazený tým. Osmifinálového soupeře budou znát po odehrání zbývajících zápasů.

Hráčky USK ve skupině utrpěly jen dvě porážky a jednu z nich právě v Salamance. I na domácí palubovce se dlouho se španělským celkem trápily, když jim problémy dělal především doskok. V tom se projevila absence Ilony Burgrové, která nemohla nastoupit.

Pražanky od 8. minuty prohrávaly celý první poločas, nejvíce o šest bodů. Pak ale potvrdily, že v posledních zápasech mají velmi dobrý nástup do druhého poločasu.

Zlepšily obranu a za stavu 35:40 začaly úřadovat Kateřina Elhotová a především Eva Vítečková. Vyhlášená střelkyně dala devět bodů USK v řadě a získala domácím sedmibodový náskok.

Navíc se hostující hráčky téměř pět minut v útoku vůbec neprosadily, basketbalistky USK utekly na dvouciferný rozdíl a výhru už nepustily.

USK vedla s 24 body Jelena Dubljevičová, která patří mezi nejlepší střelkyně soutěže. Navíc přidala sedm doskoků. Vítečková zaznamenala 19 bodů a Elhotová deset.

Evropská liga basketbalistek - 14. kolo:

Skupina C:

ZVVZ USK Praha - Salamanca 76:58 (17:18, 35:38, 55:46)
Nejvíce bodů: Dubljevičová 24, Vítečková 19, Elhotová 10 - Abaldeová 16, Rodríguezová, Fernándezová a Murphyová po 7. Fauly: 14:17. Trestné hody: 20/18 - 9/3. Trojky: 6:5.

Spartak MO - Novi Záhřeb 71:46, Galatasaray Istanbul - Kibirkstis Vilnius 81:60.