13. 12. 2011 22:30
Pardubice postupily ve Vyzývacím poháru
Basketbalisté Nymburka děkují fanouškům, vpravo Radoslav Rančík.
Basketbalisté Nymburka děkují fanouškům, vpravo Radoslav Rančík. | Foto: Aktuálně.cz

Pardubice - Basketbalisté Nymburka postoupili v Evropském poháru ULEB do osmifinále. Postup si zajistili jedno kolo před koncem základní skupiny, když doma otočili duel s Arisem Soluň.

Přestože Středočeši dvě minuty před koncem prohrávali o pět bodů, nakonec po famózním finiši vybojovali výhru 78:72.

Nymburk může celou skuupinu vyhrát, k čemuž mu stačí příští týden porazit nizozemský Groningen na jeho půdě.

Nymburk podlehl Prienai a zatím nestvrdil postup

V dosavadním průběhu poháru Nymburk prohrál pouze jednou. V minulém kole překvapivě prohráli doma s Rudupisem Prienai.

První čtvrtinu proti Soluni Nymburk zvládl na jedničku a určoval vývoj utkání. Potom ale přišla střelecká krize a Soluň se začala dotahovat.

A v závěru vypadala jeho hra lépe. Dvě minuty před koncem vedli hosté po trojce Tsaldarise 72:67, poté ale přišla úžasná šňůra nymburských.

Nejlepším střelcem Nymburka byl Simmons s dvaadvaceti body.

Pardubice postoupily ve Vyzývacím poháru

Do osmifinále Vyzývacího poháru postoupily basketbalisté Pardubic, když v posledním utkání skupiny vyhrály na hřišti ukrajinské Hoverly těsně 77:76.

Naopak vypadl Prostějov, který prohrál na hřišti francouzského Roanne 70:87.

Evropský pohár ULEB basketbalistů - 5. kolo:

Skupina C:

ČEZ Nymburk - Aris Soluň 78:72 (20:16, 34:31, 55:53)
Nejvíce bodů: Simmons 22, Benda 14, Pumprla 13, Lawrence 11 - James 28, Bogris 10. Rozhodčí: Paternico (It.), Kowalski (Pol.), Ozols (Lot.). Fauly: 17:28. Trestné hody: 28/16 - 15/13. Trojky: 6:5. Diváci: 1652.

Skupina C:

BC Hoverla - BK Pardubice 76:77 (21:16, 40:35, 63:55)
Nejvíce bodů: Walker 17, Greene 16, Swanson 11, Tiggs 10 - Arnold 24, Bohačík 14, Hampton 13, Muirhead a Pospíšil po 8. Rozhodčí: Gudas (Lit.), Papapetru (Řec.), Putěnko (Rus.). Trestné hody: 18/13 - 21/18. Fauly: 21:20. Trojky: 7:3. Diváci: 840.

20:00 Chorla Roanne - BK Prostějov.

1. BK Pardubice 6 4 2 478:476 10
2. Chorla Roanne 5 4 1 403:381 9
3. BK Prostějov 5 3 2 406:400 8
4. BC Hoverla 6 0 6 425:455 6