Noví boxerští vládci dominovali: Golovkin i Gonzalez rozdávali KO

Antonín Vavrda Antonín Vavrda
18. 10. 2015 7:52
Kazach Gennadij Golovkin i Nikaragujec Román Gonzalez v noci na neděli ukázali našlapané Madison Square Garden v New Yorku i milionům divákům po celém světě, proč je fanoušci a experti pasují na nové krále světového ringu napříč vahami poté, co ukončil kariéru hvězdný Američan Floyd Mayweather.
Gennadij Golovkin opět rozdával drtivé údery a poté úsměvy.
Gennadij Golovkin opět rozdával drtivé údery a poté úsměvy. | Foto: Reuters

New York – Nezklamali. Naopak. Kazašský boxer Gennadij Golovkin a jeho "parťák" Román Gonzalez z Nikarague potvrdili v noci na neděli v Madison Square Garden fakt, proč je fanoušci a experti považují za nové krále napříč vahami poté, co ukončil kariéru hvězdný Američan Floyd Mayweather.

Oba se poprvé představili coby hlavní hvězdy galavečera, který stanice HBO prodávala na svém placeném kanále formou PPV za 75 dolarů. A přestože čísla budou známa až na konci příštího týdne, už teď lze říct, že výkony nezklamali.

Gonzalez si s Viloriou pohrál

Maličký Gonzalez zvládl i svůj 44. profesionální duel kariéry, když v devíti kolech rozbil Američana Briana Viloriu. Bývalý trojnásobný mistr světa ale začal aktivněji, dobře se pohyboval a první dvě dějství získal pro sebe.

Ovšem ve chvíli, kdy si jej Gonzalez načetl a údery na spodek zpomalil, byla jen otázka času, kdy zápas ukončí. Viloria sice dokázal rozchodil počítání už ve třetím kole, s nadsázkou ale jen proto, aby pak dostal pořádnou nakládačku. Jeho demolici ukončil ringový v závěru devátého kola.

Gonzalez tak s přehledem obhájil titul mistra světa WBC v muší váze a celkově vylepšil svoji oficiální zápasovou bilanci na neuvěřitelných 132 vítězství a 0 porážek. Osmadvacetiletý bijec totiž kromě profiringu neprohrál ani v 88 amatérských duelech, přestože v něm nikdy nestartoval na mistrovství světa nebo olympijských hrách.

Střetne se s japonským zázrakem?

Rodák z Managuy se dostal pouhých pět vítězství na dostřel od rekordu zmíněného Mayweathera a legendární těžké váhy Rockyho Marciana, kteří jako jediní ukončili kariéry coby neporažení světoví šampioni s bilancí 49-0.

A také se před ním rýsuje podobná rivalita jako měl bijec přezdívaný "Money" s Filipíncem Mannym Pacquiaem. Gonzalezův tým totiž uvažuje o posunu do super muší váhy, které vládne jednadvacetiletý japonský přízrak a dle mnohých pro změnu největší talent světového boxu Naoya Inoue, který už je trojnásobným mistrem světa. Přitom má na kontě teprve osm vítězných duelů.

Možná ještě dominantnější výkon než Gonzalez předvedl Golovkin, který v souboji o tři prestižní tituly ve střední váze (WBA, WBC a IBF) postupně deklasoval další knockoutérské eso této divize Davida Lemieuxe.

Golovkin svého vyzývatele opět zbil

Šestadvacetiletý Kanaďan dosud vyhrál 31 ze 34 duelů před limitem a proti o sedm let staršímu Kazachovi si hodně věřil, v samotném zápase ale vypadal jako student, kterému dává jeho učitel tvrdou až brutální lekci. Během výuky pak byl Lemieux trestán za sebemenší chybu tvrdým úderem.

Nakládačku nakonec ukončil v osmém kole ringový sudí poté, co mu Golovkin podruhé v zápase poslal přesný úder na játra a bezbrannému Lemieuxovi hrozilo brutální KO. Přesto Kanaďan s koncem duelu nesouhlasil a dokonce si rýpl do svého soupeře.

"Myslel jsem, že má Golovkin tvrdší úder. Opravdu," řekl na pozápasové tiskovce. Zda mluvil pravdu, nebo z něj mluvil bolehlav z 280 inkasovaných úderů možná neví ani on sám.

"Dal jsem svým přátelům a fanouškům velkou show," kontroval se svým klasickým klidem Golovkin, jehož výhru sledovali přímo v hale mimo jiné Mike Tyson, Lennox Lewis, Michael J. Fox nebo americký prezidentský kandidát Donald Trump.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 21 minutami

Průměrná mzda s bonusy a odměnami v pololetí stoupla o sedm procent na 49 166 korun

Průměrná mzda v Česku včetně bonusů a odměn v prvním pololetí letošního roku činila 49 166 korun, proti stejnému období loni tak výdělky zaměstnanců vzrostly o sedm procent. Proti prvnímu čtvrtletí činil nárůst čtyři procenta. Vyplývá to z dat platového portálu Profesia.cz, který shromažďuje údaje o platovém ohodnocení zaměstnanců v Česku. Vycházejí z odpovědí od více než 45 tisíc respondentů.

"Největší meziroční nárůst celkové průměrné mzdy, a to o 10,3 procenta, jsme v posledním roce zaznamenali ve třetím čtvrtletí 2021, pak se ale téměř zastavil. V prvním čtvrtletí 2022 byla celková průměrná mzda jen o 0,8 procenta vyšší než v posledním kvartálu 2021. To nasvědčuje tomu, že růst mezd se nyní mírně nastartoval. Vzhledem k ekonomické situaci ale nelze očekávat velké skoky. Firmy budou přidávat spíše jen tam, kde nutně potřebují získat nebo udržet pracovní síly," komentoval situaci Michal Novák z portálu Platy.cz.

Z pohledu jednotlivých oborů mělo podle dat nejvýraznější vliv na meziroční nárůst mezd v prvním pololetí 2022 zvýšení minimální mzdy. Největší posun byl v kategorii pomocné práce (o 23 procent), dřevozpracující průmysl (o 16 procent), služby (o 11 procent). Ve všech těchto oborech je nízká průměrná celková mzda, od 26 tisíc korun za pomocné práce po 33 400 korun v dřevozpracujícím průmyslu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Bývalý kancléř Schröder může zůstat členem německé SPD, předpisy neporušil

Někdejší německý kancléř Gerhard Schröder může i přes své sporné ruské angažmá zůstat členem německé sociální demokracie (SPD). Rozhodčí komise regionální organizace SPD v Hannoveru v pondělí oznámila, že Schröder působením v ruských státních koncernech stranické předpisy neporušil. Zatím není jasné, zda tím skončí snaha části sociální demokracie Schrödera zbavit členství ve straně, protože proti rozhodnutí je možné se odvolat. Německá média nicméně dlouhodobě poukazují na to, že na cestě k případnému vyloučení Schrödera z SPD stojí řada právních překážek.

Proti Schröderovi byly podány takřka dvě desítky vnitrostranických žádostí o vyloučení, kterými se rozhodčí komise začala zabývat v červenci. 

Schröder, který německou vládu vedl v letech 1998 až 2005, po ruské invazi na Ukrajinu čelí tvrdé kritice za to, že útok dostatečně neodsoudil a že se odmítal vzdát členství v dozorčích radách ruských státních energetických podniků. Schröder mimo jiné působil ve společnostech Nord Stream a Nord Stream 2, v koncernu Rosněfť a ucházel se i o členství v dozorčí radě Gazpromu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy