Kličko se s Furym neutká, legendární boxer si natrhl lýtkový sval

ČTK Sport ČTK, Sport
25. 9. 2015 14:16
Očekávaný boxerský souboj ukrajinského šampiona Vladimira Klička s britským vyzyvatelem Tysonem Furym se 24. října neuskuteční. "Hrozně mě to mrzí. Kvůli fanouškům, ale i kvůli soupeři Tysonu Furymu," řekl Kličko.
Vladimir Kličko.
Vladimir Kličko. | Foto: Reuters

Berlín - Očekávaný boxerský souboj ukrajinského šampiona Vladimira Klička s britským vyzyvatelem Tysonem Furym se 24. října neuskuteční. Mistr světa těžké váhy kategorií WBA, WBO a IBF si podle informací listu Bild natrhl úpon lýtkového svalu.

"Hrozně mě to mrzí. Kvůli fanouškům, ale i kvůli soupeři Tysonu Furymu," řekl Kličko. Podle manažera Bernda Bönteho tým po vyšetřeních v příštím týdnu oznámí, na kdy bude souboj přeložen. "V každém případě ale zůstaneme v Düsseldorfu. Už prodané vstupenky zůstávají v platnosti," uvedl Bönte.

Ke zranění Klička došlo den po londýnské tiskovce, kdy Ukrajinec poprvé trénoval po návratu z Floridy ve svém oblíbeném hotelu Stanglwirt v rakouských Alpách. Z kempu v Goingu proto okamžitě odcestoval do Mnichova k doktorovi Müllerovi-Wohlfahrtovi.

Fury to čekal

Krátce po páteční 14. hodině reagoval na sociálních sítích na zrušení termínu zápasu i sedmadvacetiletý britský obr. "Je to oficiální, Vladimir Kličko odstoupil z našeho duelu kvůli zranění nohy. Je trochu legrační, že jsem to předpověděl," napsal "Gipsy King" na svém twitterovém účtu.

Pro toho je to v tomto ohledu další zkouška – před dvěma lety mu dvakrát "utekl" z termínu krajan David Haye, než byl jejich duel definitivně zrušený. Tato situace by se ale tentokrát neměla opakovat, Kličko se mu coby oficiálnímu vyzyvateli WBA (a také WBO) postavit musí. Posunout termín zápasu musel i loni, když si poranil v přípravě na setkání s Bulharem Kubratem Pulevem biceps.

Problém ale může nastat s ohledem na místo konání a televize. Kličko nedávno odstoupil od exkluzivní televizní smlouvy s RTL, práva na zápas prodávala britská Sky Sports formou PPV, na duel chtěla nabalit zámořský přenos souboje mezi Terencem Crawfordem a Dierrym Jeanem i HBO, která vlastní práva na Ukrajince za velkou louží.

Navíc zápas se koná na fotbalovém stadionu, kde se bude muset najít termín, který nekoliduje s programem místní druhobundesligové Fortuny. Ta hraje doma v pondělí 7. a neděli 13. prosince.

Posun se dotkne i dalších duelů

Změn doznal i seznam předzápasů. Duel Kella Brooka s Diegem Chavesem se v tomto termínu odboxuje, ale dle všeho pro něj postaví nový galavečer Eddie Hearn, a to na britských ostrovech. Další duely – včetně toho o čtyři světové pásy ve velterové váze mezi Cecilií Braekhusovou a Ramonou Kühneovou se posunou stejně jako souboj Klička s Furym.

Mistrovský duel už Kličko ze zdravotních důvodů odkládal vloni. Souboj s Bulharem Kubratem Pulevem se uskutečnil s dvouměsíčním zpožděním, tehdy se Ukrajinec omluvil kvůli natrženému svalu v bicepsu.

Kličko, jenž už jedenáct let neprohrál, je před vzájemným soubojem s Furym jasným favoritem. Jeho bilance v 67 profesionálních duelech čítá 64 vítězství, sedmadvacetiletý Brit zatím absolvoval bez porážky 24 zápasů.

 

Právě se děje

před 27 minutami

Lidé v říjnu utráceli více za oblečení, počítače, ale také za potraviny

Tržby obchodníků v říjnu zpomalily tempo meziročního růstu na 3,4 procenta ze zářijových revidovaných 7,1 procenta. Lidé utráceli více za oblečení, počítačovou techniku, ale také za potraviny. Naopak u čerpacích stanic se tržby za prodej pohonných hmot snížily o 0,3 procenta, šlo o druhý letošní pokles po květnu.

Tradičně nejrychleji rostl prodej zboží v e-shopech, tempo meziročního růstu ale zpomalilo ze zářijových 25,8 na 16,8 procenta. 

Letošní říjen měl o jeden pracovní den méně než loňský, po očištění o kalendářní vlivy byly tržby meziročně vyšší o 4,6 procenta. V meziměsíčním srovnání tržby stagnovaly.

Další zprávy