VIDEO Tyson, Ali i Kličko aneb Nejzajímavější zápasy těžké váhy o pás WBC

Jedním z největších zápasů federace WBC byl souboj do té doby neporaženého Mika Tysona a Jamese Douglase, který senzačně vyhrál druhý jmenovaný.
Jedním z největších zápasů federace WBC byl souboj do té doby neporaženého Mika Tysona a Jamese Douglase, který senzačně vyhrál druhý jmenovaný. Pojďme si projít deset nejzajímavějších zápasů o titul mistra světa WBC, o který bude v historicky 100. souboji boxovat v noci na neděli obhájce Deontay Wilder a Johann Duhaupas. V seznamu je vždy první uváděný vítěz duelu.
16. ÚNORA 1970 – JOE FRAZIER (24-0) vs. JIMMY ELLIS (27-5) – RTD 4. kolo: Trvalo to sedm let, ale nakonec se vše povedlo a na začátku roku 1970 se mohlo poprvé boxovat o světový pás WBC v těžké váze. Šanci dostal tehdejší král této divize Joe Frazier a Jimmy Ellis, který získal Muhammadem Alim nedobrovolně uvolněný titul WBA v roce 1967...
...Dle očekávání neměl "Smokin Joe" s Ellisem velký problém a stal se prvním sjednotitelem pásů v této váze. Zajímavostí budiž, že zatímco nyní se plánují velké zápasy na pátek či sobotu, v 70. letech a dříve se boxoval v pondělí.
8. BŘEZNA 1971 – JOE FRAZIER (26-0) vs. MUHAMMAD ALI (31-0) – 3:0 na body: 
To, co muselo přijít, se stalo o rok později. Také Ali si vyšlápl na Ellise a po svém návratu do ringu se konečně mohl postavit šampionovi. V prvním titulovém zápase těžké váhy historie, kdy si to rozdali dva neporažený bijci, nakonec slavil aktuální král – Frazier, který navíc dokázal Aliho jako první poslat do počítání. Duel odstartoval jejich slavnou trilogii, ve které šlo daleko o více, než jen box.
Foto: Facebook
Antonín Vavrda Antonín Vavrda
26. 9. 2015 7:25
16. února 1970 se poprvé boxovalo o pás nové federace WBC, která vznikla rozštěpením původní světové americké organizace (NBA) na WBA a právě WBC. Ta se postupně stala ve světě profesionálního boxu tou nejsilnější a nejrespektovanější. V její historii se za 45 let boxovalo o titul mistra světa v těžké váze už devětadevadesátkrát. V noci na neděli tak šampion Deontay Wilder a jeho francouzský soupeř Johann Duhaupas oslaví krásné kulaté jubileum. Kam se v historickém měřítku zařadí, to se teprve dozvíme.

16. února 1970 se poprvé boxovalo o pás nové federace WBC, která vznikla rozštěpením původní světové americké organizace (NBA) na WBA a právě WBC. Ta se postupně stala ve světě profesionálního boxu tou nejsilnější a nejrespektovanější.

V její historii se za 45 let boxovalo o titul mistra světa v těžké váze už devětadevadesátkrát. V noci na neděli tak šampion Deontay Wilder a jeho francouzský soupeř Johann Duhaupas oslaví krásné kulaté jubileum. Kam se v historickém měřítku zařadí, to se teprve dozvíme.

My jsme pro vás vybrali dle nás dosud deset dosud nejzajímavějších duelů o tento titul. A věřte, až do roku 2003 to nebyl snadný výběr (první vždy uváděn vítěz). Mimochodem – na rozdíl od jiných titulů i jiných vah, dosud žádný duel o tento pás nebyl vyhlášen jako "NC" (No contest, tedy bez výsledku)!

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Zprostředkovatelé ubytování typu Airbnb mají s úřady sdílet údaje o smlouvách

Zprostředkovatelé turistického ubytování v soukromí formou digitálních platforem typu Airbnb zřejmě budou povinni sdílet s českými úřady informace o uzavřených smlouvách. Předpokládá to novela zákona o podmínkách podnikání v cestovním ruchu, který ve středu zrychleně ve stavu legislativní nouze schválila Sněmovna. Nová povinnost by mohla podle ministerstva pro místní rozvoj pomoci při trasování lidí, kteří přišli do styku s člověkem nakaženým novým typem koronaviru.

Projednání zákona ve stavu legislativní nouze zpochybňovali politici ODS. "Airbnb je vyřešeno na několik let," podotkl Marek Benda v souvislosti s nynějším zákazem vstupu cizinců do Česka. Podle předsedy poslanců ODS Zbyňka Stanjury by byl návrh i v obvyklém schvalovacím režimu přijat dřív, než do Česka dorazí první turisté.

Ministryně Klára Dostálová (ANO) dala zákon do souvislosti s chytrou karanténou. Projekt má díky údajům z mobilních telefonů či platebních karet pomáhat odhalit, koho mohli nakazit lidé trpící nemocí covid-19.

Zdroj: ČTK
Další zprávy