V Zakopaném vyhráli norští skokané, Češi skončili šestí

ČTK ČTK
23. 1. 2016 18:09
V polském Zakopaném vyhráli závod družstev suverénně Norové před Rakušany a domácím Poslkem. Češi ve složení Jakub Janda, Čestmír Kožíšek, Jan Matura a Roman Koudelka skončili šestí.
Přes 130 metrů skočil z českých reprezentantů jen Roman Koudelka.
Přes 130 metrů skočil z českých reprezentantů jen Roman Koudelka. | Foto: Reuters

Zakopané - Skokané na lyžích Jakub Janda, Čestmír Kožíšek, Jan Matura a Roman Koudelka obsadili šesté místo v závodě Světového poháru v Zakopaném. Soutěž družstev ovládli suverénně Norové s náskokem 32,9 bodu před Rakušany a domácím Polskem.

České kvarteto figurovalo na šestém místě už po prvním kole a pozici uhájilo i po druhé sérii skoků. Německo, které vyhrálo oba předchozí závody sezony v Klingenthalu a ve Willingenu, se tentokrát muselo obejít bez odpočívajícího mistra světa Severina Freunda a obsadilo čtvrté místo. Pátí skončili obhájci loňského prvenství Slovinci s lídrem SP Peterem Prevcem.

Nejdelší skok dne předvedl ve druhém kole Nor Kenneth Gangnes, který doletěl na 138 metrů. V českém týmu se přes 130 metrů dostal jen Koudelka (131 a 131,5 m).

 

Právě se děje

před 4 minutami

Čeští snowboardisté skončili na MS v kvalifikaci obřího slalomu

Boje o medaile v paralelním obřím slalomu budou na mistrovství světa v Rogle bez českých snowboardistů. Po odstoupení největší naděje Ester Ledecké, která start na šampionátu na poslední chvíli vzdala kvůli nespecifikovaným zdravotním problémům, nikdo z dalších reprezentantů neprošel ve Slovinsku kvalifikací.

Juniorky Klára Šonková a Adéla Keclíková skončily hned po první jízdě a obsadily 35. respektive 43. místo. Do druhého kola neprošli mezi muži ani Adam Počinek (43.) a Viktor Brůžek (46.).

Nejrychlejší čas mezi ženami v kvalifikaci zajela vítězka Světového poháru Ramona Hofmeisterová z Německa, mužům kraloval Rus Igor Slujev. Vyřazovací jízdy začnou ve Slovinsku ve 14:00.

Další zprávy