Nevěra? Porušení sportovního chování. Hvězdný plavec nesmí po milostné aféře závodit

Sport ČTK Sport, ČTK
14. 10. 2020 14:39
Čtyřnásobný mistr světa v plavání Daija Seto má zastavenou činnost do konce roku kvůli nevěře, kterou japonská federace vyhodnotila jako porušení zásad sportovního chování. Bude ale moci závodit příští rok na olympijských hrách doma v Tokiu.
Daija Seto na loňském mistrovství světa v plavání
Daija Seto na loňském mistrovství světa v plavání | Foto: Reuters

Úřadující světový šampion v krátké i dlouhé polohovce měl být kapitánem japonského olympijského týmu, ale v září se této role vzdal, když přiznal nevěru. Šestadvacetiletý otec dvou dcer navštívil s cizí ženou hodinový hotel.

"Jak bych se mohl omluvit? Ptám se sám sebe, jestli bych mohl, ale myslím, že mojí omluvou bude pokračovat v plavání a obnovit důvěru mé rodiny, která dostala kvůli mému nezodpovědnému chování tvrdou ránu," citoval ho tehdy deník Hoči Sports.

Bronzový olympijský medailista z Ria kvůli skandálu přišel i o sponzorskou smlouvu s aerolinkami All Nippon Airways.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 minutami

Maximální ceny elektřiny a plynu budou platit po celý příští rok, uvedl premiér Fiala

Maximální ceny elektřiny a plynu budou platit po celý příští rok, uvedl premiér Fiala. Do záloh by se mělo opatření projevit již během listopadu.

před 12 minutami

Dva členové ochranky prezidenta kradli náboje, čelí obžalobě ze zpronevěry

Státní zástupce obžaloval dva členy ochranky prezidenta Miloše Zemana ze zpronevěry střeliva. Muži podle obžaloby kradli náboje, státu způsobili škodu 142 tisíc korun, informoval na webu Městského státního zastupitelství v Praze jeho mluvčí Aleš Cimbala. Jeden z obžalovaných se měl dopustit i přečinu nedovoleného ozbrojování, bez povolení si totiž ve "značném množství opatřil zakázané střelivo."

"K opakovaným dotazům veřejných sdělovacích prostředků na trestní věc týkající se trestního stíhání dvou fyzických osob z řad příslušníku Policie ČR zařazených k výkonu služby v rámci Oddělení služební přípravy Odboru zvláštní ochrany Útvaru pro ochranu prezidenta ČR si dovoluji veřejnost stručně informovat, že státní zástupce Městského státního zastupitelství v Praze podal dne 21. září tohoto roku k Obvodnímu soudu pro Prahu 1 obžalobu na dvě fyzické osoby," uvedl mluvčí.

Zdroj: ČTK
před 51 minutami

V Řecku zvažují kvůli energetické krizi zkrátit otevírací dobu obchodů

V Řecku zvažují v souvislosti s energetickou krizí zkrátit otevírací dobu obchodů, jako první s takovým návrhem přišla obchodní komora v Soluni. Podle některých místních médií podobný krok zvažuje také aténská obchodní komora a ministerstvo pro rozvoj a investice, které o tom má jednat se zástupci velkých obchodních řetězců a supermarketů. Z jejich řad ale zaznívají odmítavé hlasy, podle nichž by opatření přineslo jen minimální úspory.

Aténská obchodní komora přišla také s argumentem, že omezená otevírací doba by se měla týkat všech obchodů a také barů a restaurací, aby neměli někteří provozovatelé konkurenční výhodu.

Soluňská obchodní komora se obává těžkých zimních měsíců a hledá možnosti, jak snížit spotřebu elektřiny. Navrhla proto mimo jiné, aby se otevírací doba už od příštího pondělí zkrátila. V pondělí, ve středu a v sobotu by podle jejího plánu měly být obchody otevřeny od 10:00 do 16:00, v úterý, ve čtvrtek a v pátek pak do 10:00 do 19:00. V neděli by bylo zavřeno.

Velké obchodní řetězce a provozovatelé supermarketů namítají, že takové opatření by přineslo jen malé úspory a nepříznivě by ovlivnilo zaměstnanost, obrat a služby zákazníkům.

Zdroj: ČTK
Další zprávy