Video: Nejen životní výkon, ale také krůček od tragédie. NBA vyděsil brutální faul na Satoranského

ČTK ČTK
Aktualizováno 11. 2. 2018 17:16
Zdroj foto: Youtube.com Zdroj foto: Youtube.com
Životní výkon českého basketbalisty Tomáše Satoranského v NBA při výhře Washingtonu v Chicagu 101:90 předčasně ukončil ostrý faul protihráče Bobbyho Portise.
Faul na Tomáše Satoranského | Video: Youtube.com

Chicago - Podle spoluhráčů vypadal pád hrozivě a je štěstí, že má Satoranský zřejmě jen lehký otřes mozku.

"Bylo hrozné vidět, jak Tomáš takhle padá na hlavu. Zrovna jsem se otáčel, takže jsem neviděl, jak tvrdý to byl faul, ale viděl jsem, jak tvrdý pád to byl," komentoval Otto Porter situaci tři minuty před koncem zápasu, kdy Satoranský po úniku po koncové čáře nasazoval na smeč, ale Portis ho při snaze o blok vyvedl z rovnováhy a způsobil jeho nekontrolovaný pád.

"Tomáš se snažil rychle vstát, ale to jsem mu nedovolil. Byla tam krev, tak jsme rychle přivolali lékaře, aby se přesvědčili, že je v pořádku. Vypadalo to hrozivě," dodal Porter.

Sudí zákrok posoudili jako úmyslný faul druhé kategorie a Portise vyloučili. Pivot Chicaga se však bránil, že o úmysl nešlo. "Šel jsem jen po míči. Jako hráč NBA nemůžete mít obavy z toho, abyste náhodou nezranili protihráče. Mým úkolem je pomáhat spoluhráčům. V tu chvíli to bylo o osm bodů, stále jsme byli ve hře a měli jsme šanci to otočit. Prostě jsem se ho snažil zastavit. Takové věci se stávají," řekl Portis. Byl překvapený, že ho sudí vyloučili. "Nečekal jsem to, ale musím to vzít," dodal.

Portis předtím v utkání nezaviněně zranil i jiného hráče Wizards Tima Fraziera, který spadl hlavou na jeho koleno a zlomil si nos. Trenér Frad Hoiberg i spoluhráči se ho přes vyloučení zastali. "Nemyslím si, že to byla z jeho strany zákeřnost. Jen se snažil zabránit koši," řekl Hoiberg.

"Viděl jsem to na videu a Bobby šel na blok. Je to skvělý kluk. Vím, že má teď špatnou reputaci i kvůli tomu, co se stalo na začátku sezony, ale je to vážně prima kluk," připomněl Denzel Valentine Portisovu potyčku se spoluhráčem Nikolou Mirotičem.

Podle Satoranského spoluhráče Jodieho Meekse však Portis svým zákrokem porušil nepsané pravidlo NBA. "Když má někdo volnou cestu do koše a obránce je tam pozdě, tak už ho má nechat být a nesnažit se ho za každou cenu zastavit. Ale očividně se tím všichni neřídí," prohlásil Meeks. "Naštěstí to bylo snad jen strašidelné bez větších následků," dodal.

Satoranský po zápase se spoluhráči v šatně vtipkoval a dnes fanoušky na sociálních sítích uklidnil, že je v pořádku. "Ahoj fanoušci. Díky za vaše zprávy. Jsem relativně v pořádku, přestože to byla tvrdá srážka. #TvrdáMakovice," napsal odchovanec USK Praha.

Zatím není jisté, zda Satoranský bude připraven na středeční zápas s New Yorkem. Poté následuje přestávka na Utkání hvězd, český rozehrávač tak bude mít dostatek času, aby se dal zdravotně do pořádku.

 

Právě se děje

Další zprávy