reklama
 
 

Na Sáblíkovou do Soči? Zájezd na OH přijde na 37 000

6. 2. 2013 10:40
Český olympijský výbor začne od zítřka prodávat lístky na zimní olmypijské hry v Soči 2014. Začnou za rok a jeden den.

Praha - Přesně rok před startem XXII. zimních olympijských her, které se budou konat v ruském Soči, zahájí Český olympijský výbor prodej lístků na jednotlivé závody.

Má to ale jeden háček. Vstupenku, třeba na závod Martiny Sáblíkové na 5000 metrů, si od zítřka můžete koupit zatím jen se zájezdem od jedné ze dvou schválených cestovních kanceláří. A tento výlet vás přijde minimálně na 37 tisíc korun. Samostatné lístky do prodeje půjdou až později během tohoto roku.

Za biatlon zaplatíte přes šedesát tisíc

"Očekáváme, že si zájezdy objednají stovky lidí, mnozí ale budou ještě čekat na konkrétní rozpis hokejového turnaje," uvedl pro Aktuálně.cz Ladislav Peška, zástupce SLAN Tour, jedné ze dvou cestovek, které zájezdy do Soči nabízí.

V aktuální nabídce této cestovní kanceláře jsou například závody biatlonistů (63 tisíc), v rychlobruslení (37 a 57 tisíc) či krasobruslení (39 tisíc).

Druhou agenturou, u které si můžete lístky objednat, je IB Travel. U ní přijdou balíčky se zájezdem a vstupenkami minimálně na 58 tisíc.

Pro Česko i 8000 samostatných vstupenek

Prodej samostatných vstupenek na jednotlivé sporty je v plánu až později v průběhu tohoto roku, nicméně i tady se vaše peněženka může řádně ztenčit: například lístek na slavnostní zahájení bude stát 35 tisíc. Na druhou stranu pokud vás zajímá lední hokej žen, můžete jej vidět už za čtyři stokoruny.

„Získali jsme lístky na všechny sporty, které jsou v programu her, včetně závodů našich medailových nadějí,“ prohlásil na středeční tiskové konferenci Jiří Kejval, předseda Českého olympijského výboru. Celkem bude k dispozici pro české fanoušky 8000 vstupenek.

Olympiáda v Soči začne sedmého února 2014, kdy by se mělo konat i slavnostní zahájení. Poslední medaile a závěrečný ceremoniál jsou na programu 23. února. Soutěžit by se mělo v patnácti sportovních disciplinách a rozdáno bude celkem 98 sad olympijských medailí. 

autor: Sport | 6. 2. 2013 10:40

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama