Český olympijský výbor

ČOV doporučí sportovcům třetí očkování, do Pekingu vypraví vlastní let

Český olympijský výbor (ČOV) doporučí sportovcům před zimní olympiádou v Pekingu třetí dávku očkování. Nad rámec pořadatelem her daných opatření chystá pro členy výpravy hodinu před odletem PCR test na koronavirus. Na základě doporučení rady expertů vypraví ČOV pro část sportovců charterový let, objedná větší letadlo a připravuje se manuál opatření.

Kejval zůstává v čele ČOV

Jiří Kejval zůstane předsedou Českého olympijského výboru, který vede od roku 2012. Dnes byl zvolen na třetí čtyřleté funkční období. Ve volbách neměl protikandidáta, protože jeho dříve přihlášený soupeř Filip Neusser se stal předsedou Národní sportovní agentury.

Soud znovu zakázal Českému olympijskému výboru uspořádat volby vedení

Městský soud v Praze zakázal předběžným opatřením Českému olympijskému výboru uspořádat pondělní volby vedení. ČTK o tom informoval předseda Autoklubu ČR Jan Šťovíček, který návrh podal. Vyjádření olympijského výboru ČTK zjišťuje.

Volby předsedy a dalších členů výkonného výboru ČOV se měly konat 24. května. Volit se mělo parlamentní formou, tedy tajným hlasováním v pražském sídle ČOV. Soud uvedl, že ČOV je povinen zdržet se rozhodování mimo zasedání pléna.

Městský soud zakázal Českému olympijskému výboru uspořádat volby vedení už v únoru. Vrchní soud v Praze však po odvolání ČOV označil v dubnu obě předběžná opatření za nezákonná.

Pokračovat