Olympiáda u sousedů? Polsko se Slovenskem chtějí ZOH 2022

ČTK Sport ČTK, Sport
28. 11. 2012 8:35
Polsko se Slovenskem chtějí společně uspořádat zimní olympijské hry v roce 2022.
Sady olympijských medailí by se mohly rozdávat také v Polsku a na Slovensku.
Sady olympijských medailí by se mohly rozdávat také v Polsku a na Slovensku. | Foto: Reuters

Varšava - Polsko uvažuje o tom, že by se ucházelo společně se Slovenskem o pořádání zimních olympijských her v roce 2022.

Podle premiéra Donalda Tuska bude případná kandidatura záležet na tom, jaké budou odhadované náklady na organizaci. Sám je podle agentury AP touto myšlenkou nadšený.

Podle Tuska má Polsko potřebný potenciál pro uspořádání zimních her a částečně i připravenou infrastrukturu díky organizaci letošního mistrovství Evropy ve fotbale.

Návrh počítá s tím, že centrem olympiády by byl Krakov. Závody na sněhu by se konaly v Zakopaném a na Chopku.

Zakopané se neúspěšně ucházelo o hry v roce 2006. O čtyři roky dříve chtěli pořádat ZOH Slováci v Popradu a Tatrách.

O hry v roce 2022 projevují zájem také Švýcarsko, Ukrajina, Španělsko a Norsko. Rozhodne se v roce 2015.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 6 minutami

Dálnici D11 zablokoval ve směru na Hradec Králové kamion, který dostal smyk

Provoz na dálnici D11 je ve směru na Hradec Králové zhruba od 20:00 přerušený. U Chlumce nad Cidlinou dostalo nákladní auto smyk a stojí napříč vozovkou. Událost se obešla bez zranění, předpoklad obnovení provozu zatím není znám, řekla policejní mluvčí Šárka Pižlová.

Dálnici D11 zablokoval na 64. kilometru kamion, který dostal smyk, zůstal stát napříč vozovkou. Situaci navíc komplikuje cisterna, která zůstala stát na krajnici a brání kamionu v manévrování.

Policisté zjišťují, jestli bude třeba ke zprovoznění dálnice nutné použít odtahovou techniku, nebo se situaci podaří vyřešit jinak, uvedla Pižlová krátce po 20:30. Odhad znovuzprovoznění dálnice proto nelze určit. Směr na Prahu jezdí normálně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy