Na můstky se vrací legenda Ahonen. Chce medaili ze Soči

ČTK Sport ČTK, Sport
11. 1. 2013 9:00
Legendární skokan na lyžích Jane Ahonen vyhlásil ve 35 letech svůj druhý comeback. Skákat začne na konci roku. Chce medaili ze Soči.
Janne Ahonen se chce podruhé vrátit do závodů. Chce totiž medaili z olympiády v Soči.
Janne Ahonen se chce podruhé vrátit do závodů. Chce totiž medaili z olympiády v Soči. | Foto: Reuters

Helsinky - Pětatřicetiletý Janne Ahonen se rozhodl znovu vrátit ke skokům na lyžích. K již druhému comebacku se slavný finský závodník odhodlal s cílem vybojovat medaili na olympijských hrách v Soči v příštím roce.

"Vážně tomu věřím a nezjistím to, pokud to nezkusím. Stoprocentně si věřím. Jsem naprosto fit," řekl Ahonen finské televizní stanici MTV3. Závodit chce začít na konci roku a počítá se startem na Turné čtyř můstků, které v minulosti pětkrát vyhrál a je v tomto směru rekordmanem.

Ahonen ukončil kariéru už v roce 2008, ale rok nato se vrátil. Podruhé dal můstkům sbohem v roce 2011.

Ve sbírce má pět titulů mistra světa, z toho tři v družstvech. Dvakrát vyhrál Světový pohár, v němž vybojoval 36 vítězství. Na olympijských hrách se mu však nikdy nepovedlo získat individuální medaili, s finským týmem dosáhl na stříbro v Salt Lake City a Turíně.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

před 3 hodinami

Prováděcí zákon k brexitové dohodě prošel první zkouškou, poslanci ale odmítli projednávací plán

Britští poslanci posunuli prováděcí zákon k brexitové dohodě do další fáze legislativního procesu. Návrh prošel první zkouškou v dolní komoře britského parlamentu, když jej po druhém čtení podpořilo 329 zákonodárců, zatímco proti bylo jen 299. Britská média úvodní vítězství vlády očekávala. Poslanci ale později odmítli plán projednávání prováděcího zákona k brexitové dohodě. Vadí jim, že jim vláda na schvalování zákona vyhradila jen tři dny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy