Na můstky se vrací legenda Ahonen. Chce medaili ze Soči

11. 1. 2013 9:00
Legendární skokan na lyžích Jane Ahonen vyhlásil ve 35 letech svůj druhý comeback. Skákat začne na konci roku. Chce medaili ze Soči.
Janne Ahonen se chce podruhé vrátit do závodů. Chce totiž medaili z olympiády v Soči. | Foto: Reuters

Helsinky - Pětatřicetiletý Janne Ahonen se rozhodl znovu vrátit ke skokům na lyžích. K již druhému comebacku se slavný finský závodník odhodlal s cílem vybojovat medaili na olympijských hrách v Soči v příštím roce.

"Vážně tomu věřím a nezjistím to, pokud to nezkusím. Stoprocentně si věřím. Jsem naprosto fit," řekl Ahonen finské televizní stanici MTV3. Závodit chce začít na konci roku a počítá se startem na Turné čtyř můstků, které v minulosti pětkrát vyhrál a je v tomto směru rekordmanem.

Ahonen ukončil kariéru už v roce 2008, ale rok nato se vrátil. Podruhé dal můstkům sbohem v roce 2011.

Ve sbírce má pět titulů mistra světa, z toho tři v družstvech. Dvakrát vyhrál Světový pohár, v němž vybojoval 36 vítězství. Na olympijských hrách se mu však nikdy nepovedlo získat individuální medaili, s finským týmem dosáhl na stříbro v Salt Lake City a Turíně.