Liberec očima Rakušanů: Drahota a gumové knedlíky

Václav Rojík, roj
4. 3. 2009 22:00
Laola1: Flexibilita? Pro Čechy cizí slovo
Je to za námi. Liberecký primátor Jiří Kittner si "plácá" s prezidentkou organizačního výboru mistrovství Kateřinou Neumannovou na závěrečném ceremoniálu ve Vesci.
Je to za námi. Liberecký primátor Jiří Kittner si "plácá" s prezidentkou organizačního výboru mistrovství Kateřinou Neumannovou na závěrečném ceremoniálu ve Vesci. | Foto: Ondřej Besperát

Liberec/Vídeň - Z mezinárodních oficiálních míst mířila do Liberce po skončení mistrovství světa v klasickém lyžování jen samá chvála. Ta se ozývá i z úst zahraničních novinářů, kteří si však neodpustili drobnou kritiku.

Počáteční nedůvěra lyžařských velmocí v šampionát ve "Východní Evropě" vyprchala, ale zejména rakouští komentátoři si neodpustili několik uštěpačných poznámek.

Server Laola1.at se opřel například do váznoucí organizace šampionátu.

"Nakonec člověk nemůže být s Libercem úplně spokojen.  Organizátoři se sice snažili, ale působili někdy přetíženě. Vzdálenosti mezi sportovišti byly velké, cesty dlouhé a čekací doby na kyvadlovou dopravu taktéž," píše Laola1.

Čtěte dále:
Stříbro za dvě miliardy? Krutá bilance dobrého Liberce
Bauer byl hvězdou MS. Evergreen? Heslo nejely lyže

"Flexibilita je navíc pro Čechy asi cizí slovo, ať už pro řidiče autobusů nebo pro pořadatele. Všichni jen striktně dodržovali to, co jim bylo nadiktováno. Tím nakonec trpěli i sportovci a jejich doprovod, jimž byl nejednou zakázán vstup do prostorů, do nichž měli právo vejít," pokračoval rakouský server.

V Babylonu kulinářská dílna

Deník Der Kurier se zase opřel do cen ubytování a kvality jídla, a to zejména v hotelu Babylon, kde sídlila většina žurnalistů.

"Spalo se tam za 280 euro na noc a hotel navíc skrýval opravdovou kulinářskou dílnu. Především díky připáleným steakům a gumovým knedlíkům," kritizuje Kurier.

Komentátoři z Laola1 tuto problematiku opsali trochu obšírněji.

"Cenová hladina byla rozporuplná. Zatímco jídlo a pití stálo senzačně nízké částky, podobně senzační byly i ceny ubytování a lístků. Tentokrát však senzačně vysoké."

"Za hotel střední třídy musel člověk vytáhnout z kapsy i 150 euro na noc a lístky se pohybovaly v rozmezí 9 až 110 eury," pokračují Rakušané.

"Příznivé ceny byly k návštěvníkům běžeckých disciplín. Horší už to bylo na skokany. Na Schlierenzauera a spol. jste se dostali minimálně za 30 euro, což je v Liberci zhruba cenový ekvivalent ke 30 velkým pivům. Nicméně MS nakonec oficiálně navštívilo 200 tisíc diváků," dodává Laola1.

 

Právě se děje

Další zprávy