Legendární Kerri nic nebalí. Kterého titulu si cením nejvíce? Toho z příští olympiády, hlásí

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
23. 6. 2018 7:24
Získala tři olympijská zlata, tři tituly mistryně světa, stala se ikonou beachvolejbalu a v srpnu oslaví 40. narozeniny. Přesto není pro Kerri Walshovou Jenningsovou konec kariéry téma. Fenomenální Američanka chce po boku o rok mladší parťačky Nicole Branaghové vyhrát olympijské hry v Tokiu. Na turnaji v Ostravě neprošly ani do osmifinále a porážku z mečbolu od krajanek Sary Hughesové a Summer Rossové kousaly těžce.
Ambice Kerri Walshové Jenningsové těsně před čtyřicítkou? Zlato z olympiády v Tokiu.
Ambice Kerri Walshové Jenningsové těsně před čtyřicítkou? Zlato z olympiády v Tokiu. | Foto: ČTK

Souboj o osmifinále jste ztratily jen těsně. Jak velké je zklamání?

Byl to zápas nahoru dolů. Chvílemi jsme si vytvořily velký náskok, ale pak jsme se dostaly do problémů. Jako bychom to vzdaly, přitom už soupeřky byly nalomené. Tahle porážka opravdu hodně bolí. Sarah a Summer jsou dobrý tým, ale my jsme měly vyhrát. Nicole hrála skvěle.

Jste se Sarou Hughesovou a Summer Rossovou velké rivalky?

Nijak zvlášť. Rivalkami jsou pro nás hráčky z celého světa, nestaráme se o to, proti komu hrajeme. Ale jak říkám, porazily jsme se samy, já jsem nás porazila. Respektuju všechny hráčky, i Saru se Summer.

Třikrát jste vyhrála olympijské hry, třikrát mistrovství světa. Co vás v 39 letech stále motivuje, abyste dál hrála beachvolejbal?

Chtěla jsem vyhrát tady, to byla velká motivace. Chci se pořád zlepšovat a cítím, že ve mně stále dříme potenciál. Zápasy jako tento poslední vás nutí pokračovat v práci. Miluju to, to je má motivace.

Pohání vás také touha měřit se s mladšími generacemi?

Samozřejmě. Čím jsem já starší, tím mladší hráčky potkávám. (smích) Je to zábava, věk není nic víc než číslo, vůbec nad ním nepřemýšlím.

Váš krajan John Hyden hraje na nejvyšší úrovni v 45 letech. Dá se říct, že je svým způsobem vaším vzorem?

Ne, to bych neřekla. Respektuju všechny sportovce a říkám, že by se nikdo neměl ohlížet na věk. Proto nemám podobné otázky ráda.

Kterého titulu si ceníte nejvíce?

Toho, který ještě přijde. Ten bude pro mě nejcennější.

Takže cílem je uspět s Nicole Branaghovou v Tokiu 2020?

Hned příští týden máme další turnaj, na ten se zaměříme nejdříve. Ale ano, Tokio je samozřejmě velký cíl. V Riu jsem získala bronz a chtěla bych kariéru zakončit zlatou medaili z olympiády. Je před námi spoustu práce, abychom se vůbec kvalifikovaly. Hlavně je třeba zlepšit koncovky setů a zápasů.

Na kurtu prožíváte každou výměnu, plácáte si s podavači, za každé situace působíte velmi živě. Je to pro vás důležité?

Ano, určitě. Když jsme u podavačů, cením si jejich práce snad jako nikdo jiný. Dělají těžkou práci a jsou velmi milí. Snažím se k nim chovat stejně a věřím, že se mi to bude vracet.

Jak jste si užila premiérový turnaj v Ostravě?

Byl skvělý. Děti, dobrovolníci, podavači míčů - byli úžasní. Je to nový turnaj a uvedl se velmi dobře. Všechno bylo na nejvyšší úrovni, moc se nám líbil i hotel. Ceníme si tvrdé práce organizátorů.

Co říkáte na dost neobvyklé okolí starých železáren?

Ano, je to docela zvláštní, ale svým způsobem krásné. Také proto miluju beachvolejbal, podívám se s ním na různá místa po celém světě.

Byla jste v České republice někdy před tímto turnajem?

Marně vzpomínám, myslím, že ne. Přijela jsem tady kvůli turnaji, který mi poskytl určitý pohled na českou zemi. Teď se porozhlédnu trochu více.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Neznámí ozbrojenci v Bagdádu postříleli nejméně 15 lidí, 60 dalších zranili

Ozbrojenci v autech na bagdádském náměstí Chilání v pátek zastřelili nejméně 15 lidí včetně nejméně dvou policistů a 60 dalších zranili. Kdo za útokem stojí, zatím není jasné. S odvoláním na sdělení bezpečnostních složek a zdravotníků o tom informovala agentura AP.

Incident se stal v místě, kde se konají protesty. Lidé v panice začali před střelbou utíkat na nedaleké náměstí Tahrír a do blízkých mešit.

Střelba se odehrála ve chvíli, kdy demonstranti zablokovali tři důležité mosty v Bagdádu, které vedou k takzvané zelené zóně, kde sídlí vláda. Nejmenovaný demonstrant agentuře AP sdělil, že se protestující na mostě Sinak ocitli pod palbou a na místě jsou mrtví a zranění.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Fotbalisty Watfordu povede Pearson, bude třetím koučem v sezoně

Fotbalisty Watfordu povede ve zbytku sezony trenér Nigel Pearson, který se poslední celek tabulky pokusí zachránit v anglické lize. Na lavičce nahradí odvolaného španělského kouče Quiqueho Sáncheze Florese.

Šestapadesátiletý Pearson, bývalý trenér Leicesteru, bude už třetím koučem Watfordu v tomto ročníku. Mužstvo vstoupilo do ligy pod vedením Javiho Gracii, ten ale ve funkci vydržel jen do začátku září. Flores byl po špatných výsledcích odvolán v neděli.

Watford z patnácti ligových zápasů vyhrál jen jeden. Od udržení ho v současné době dělí sedm bodů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy