Legendární Kerri nic nebalí. Kterého titulu si cením nejvíce? Toho z příští olympiády, hlásí

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
23. 6. 2018 7:24
Získala tři olympijská zlata, tři tituly mistryně světa, stala se ikonou beachvolejbalu a v srpnu oslaví 40. narozeniny. Přesto není pro Kerri Walshovou Jenningsovou konec kariéry téma. Fenomenální Američanka chce po boku o rok mladší parťačky Nicole Branaghové vyhrát olympijské hry v Tokiu. Na turnaji v Ostravě neprošly ani do osmifinále a porážku z mečbolu od krajanek Sary Hughesové a Summer Rossové kousaly těžce.
Ambice Kerri Walshové Jenningsové těsně před čtyřicítkou? Zlato z olympiády v Tokiu.
Ambice Kerri Walshové Jenningsové těsně před čtyřicítkou? Zlato z olympiády v Tokiu. | Foto: ČTK

Souboj o osmifinále jste ztratily jen těsně. Jak velké je zklamání?

Byl to zápas nahoru dolů. Chvílemi jsme si vytvořily velký náskok, ale pak jsme se dostaly do problémů. Jako bychom to vzdaly, přitom už soupeřky byly nalomené. Tahle porážka opravdu hodně bolí. Sarah a Summer jsou dobrý tým, ale my jsme měly vyhrát. Nicole hrála skvěle.

Jste se Sarou Hughesovou a Summer Rossovou velké rivalky?

Nijak zvlášť. Rivalkami jsou pro nás hráčky z celého světa, nestaráme se o to, proti komu hrajeme. Ale jak říkám, porazily jsme se samy, já jsem nás porazila. Respektuju všechny hráčky, i Saru se Summer.

Třikrát jste vyhrála olympijské hry, třikrát mistrovství světa. Co vás v 39 letech stále motivuje, abyste dál hrála beachvolejbal?

Chtěla jsem vyhrát tady, to byla velká motivace. Chci se pořád zlepšovat a cítím, že ve mně stále dříme potenciál. Zápasy jako tento poslední vás nutí pokračovat v práci. Miluju to, to je má motivace.

Pohání vás také touha měřit se s mladšími generacemi?

Samozřejmě. Čím jsem já starší, tím mladší hráčky potkávám. (smích) Je to zábava, věk není nic víc než číslo, vůbec nad ním nepřemýšlím.

Váš krajan John Hyden hraje na nejvyšší úrovni v 45 letech. Dá se říct, že je svým způsobem vaším vzorem?

Ne, to bych neřekla. Respektuju všechny sportovce a říkám, že by se nikdo neměl ohlížet na věk. Proto nemám podobné otázky ráda.

Kterého titulu si ceníte nejvíce?

Toho, který ještě přijde. Ten bude pro mě nejcennější.

Takže cílem je uspět s Nicole Branaghovou v Tokiu 2020?

Hned příští týden máme další turnaj, na ten se zaměříme nejdříve. Ale ano, Tokio je samozřejmě velký cíl. V Riu jsem získala bronz a chtěla bych kariéru zakončit zlatou medaili z olympiády. Je před námi spoustu práce, abychom se vůbec kvalifikovaly. Hlavně je třeba zlepšit koncovky setů a zápasů.

Na kurtu prožíváte každou výměnu, plácáte si s podavači, za každé situace působíte velmi živě. Je to pro vás důležité?

Ano, určitě. Když jsme u podavačů, cením si jejich práce snad jako nikdo jiný. Dělají těžkou práci a jsou velmi milí. Snažím se k nim chovat stejně a věřím, že se mi to bude vracet.

Jak jste si užila premiérový turnaj v Ostravě?

Byl skvělý. Děti, dobrovolníci, podavači míčů - byli úžasní. Je to nový turnaj a uvedl se velmi dobře. Všechno bylo na nejvyšší úrovni, moc se nám líbil i hotel. Ceníme si tvrdé práce organizátorů.

Co říkáte na dost neobvyklé okolí starých železáren?

Ano, je to docela zvláštní, ale svým způsobem krásné. Také proto miluju beachvolejbal, podívám se s ním na různá místa po celém světě.

Byla jste v České republice někdy před tímto turnajem?

Marně vzpomínám, myslím, že ne. Přijela jsem tady kvůli turnaji, který mi poskytl určitý pohled na českou zemi. Teď se porozhlédnu trochu více.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Bývalý kancléř Schröder může zůstat členem německé SPD, předpisy neporušil

Někdejší německý kancléř Gerhard Schröder může i přes své sporné ruské angažmá zůstat členem německé sociální demokracie (SPD). Rozhodčí komise regionální organizace SPD v Hannoveru v pondělí oznámila, že Schröder působením v ruských státních koncernech stranické předpisy neporušil. Zatím není jasné, zda tím skončí snaha části sociální demokracie Schrödera zbavit členství ve straně, protože proti rozhodnutí je možné se odvolat. Německá média nicméně dlouhodobě poukazují na to, že na cestě k případnému vyloučení Schrödera z SPD stojí řada právních překážek.

Proti Schröderovi byly podány takřka dvě desítky vnitrostranických žádostí o vyloučení, kterými se rozhodčí komise začala zabývat v červenci. 

Schröder, který německou vládu vedl v letech 1998 až 2005, po ruské invazi na Ukrajinu čelí tvrdé kritice za to, že útok dostatečně neodsoudil a že se odmítal vzdát členství v dozorčích radách ruských státních energetických podniků. Schröder mimo jiné působil ve společnostech Nord Stream a Nord Stream 2, v koncernu Rosněfť a ucházel se i o členství v dozorčí radě Gazpromu.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Policisté budou školeni o zásazích na shromážděních. ANO bude mít na mítincích místo pro odpůrce

Velitelé městských a obvodních policejních ředitelství a územních odborů dostanou školení o zásazích a přítomnosti policie na shromážděních. Jednodenní školení začnou tento měsíc a zúčastní se jich zhruba 240 policistů. Policejní prezident Martin Vondrášek se na tom v pondělí dohodl s policejními řediteli a zástupci odborů vnitřní kontroly, se kterými jednal kvůli nedávným kritizovaným zákrokům na mítincích předsedy hnutí ANO Andreje Babiše. Na webu to oznámil mluvčí policejního prezidenta Jozef Bocán.

Hnutí ANO na základě doporučení policejního prezidenta nově na politických mítincích pokaždé vyhradí místo pro odpůrce. Ve videu na sociálních sítích to v pondělí uvedl předseda hnutí a bývalý premiér Andrej Babiš, který minulý týden čelil podle médií na mítincích hlasitým protestům svých odpůrců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy