Legendární Kerri nic nebalí. Kterého titulu si cením nejvíce? Toho z příští olympiády, hlásí

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
23. 6. 2018 7:24
Získala tři olympijská zlata, tři tituly mistryně světa, stala se ikonou beachvolejbalu a v srpnu oslaví 40. narozeniny. Přesto není pro Kerri Walshovou Jenningsovou konec kariéry téma. Fenomenální Američanka chce po boku o rok mladší parťačky Nicole Branaghové vyhrát olympijské hry v Tokiu. Na turnaji v Ostravě neprošly ani do osmifinále a porážku z mečbolu od krajanek Sary Hughesové a Summer Rossové kousaly těžce.
Ambice Kerri Walshové Jenningsové těsně před čtyřicítkou? Zlato z olympiády v Tokiu.
Ambice Kerri Walshové Jenningsové těsně před čtyřicítkou? Zlato z olympiády v Tokiu. | Foto: ČTK

Souboj o osmifinále jste ztratily jen těsně. Jak velké je zklamání?

Byl to zápas nahoru dolů. Chvílemi jsme si vytvořily velký náskok, ale pak jsme se dostaly do problémů. Jako bychom to vzdaly, přitom už soupeřky byly nalomené. Tahle porážka opravdu hodně bolí. Sarah a Summer jsou dobrý tým, ale my jsme měly vyhrát. Nicole hrála skvěle.

Jste se Sarou Hughesovou a Summer Rossovou velké rivalky?

Nijak zvlášť. Rivalkami jsou pro nás hráčky z celého světa, nestaráme se o to, proti komu hrajeme. Ale jak říkám, porazily jsme se samy, já jsem nás porazila. Respektuju všechny hráčky, i Saru se Summer.

Třikrát jste vyhrála olympijské hry, třikrát mistrovství světa. Co vás v 39 letech stále motivuje, abyste dál hrála beachvolejbal?

Chtěla jsem vyhrát tady, to byla velká motivace. Chci se pořád zlepšovat a cítím, že ve mně stále dříme potenciál. Zápasy jako tento poslední vás nutí pokračovat v práci. Miluju to, to je má motivace.

Pohání vás také touha měřit se s mladšími generacemi?

Samozřejmě. Čím jsem já starší, tím mladší hráčky potkávám. (smích) Je to zábava, věk není nic víc než číslo, vůbec nad ním nepřemýšlím.

Váš krajan John Hyden hraje na nejvyšší úrovni v 45 letech. Dá se říct, že je svým způsobem vaším vzorem?

Ne, to bych neřekla. Respektuju všechny sportovce a říkám, že by se nikdo neměl ohlížet na věk. Proto nemám podobné otázky ráda.

Kterého titulu si ceníte nejvíce?

Toho, který ještě přijde. Ten bude pro mě nejcennější.

Takže cílem je uspět s Nicole Branaghovou v Tokiu 2020?

Hned příští týden máme další turnaj, na ten se zaměříme nejdříve. Ale ano, Tokio je samozřejmě velký cíl. V Riu jsem získala bronz a chtěla bych kariéru zakončit zlatou medaili z olympiády. Je před námi spoustu práce, abychom se vůbec kvalifikovaly. Hlavně je třeba zlepšit koncovky setů a zápasů.

Na kurtu prožíváte každou výměnu, plácáte si s podavači, za každé situace působíte velmi živě. Je to pro vás důležité?

Ano, určitě. Když jsme u podavačů, cením si jejich práce snad jako nikdo jiný. Dělají těžkou práci a jsou velmi milí. Snažím se k nim chovat stejně a věřím, že se mi to bude vracet.

Jak jste si užila premiérový turnaj v Ostravě?

Byl skvělý. Děti, dobrovolníci, podavači míčů - byli úžasní. Je to nový turnaj a uvedl se velmi dobře. Všechno bylo na nejvyšší úrovni, moc se nám líbil i hotel. Ceníme si tvrdé práce organizátorů.

Co říkáte na dost neobvyklé okolí starých železáren?

Ano, je to docela zvláštní, ale svým způsobem krásné. Také proto miluju beachvolejbal, podívám se s ním na různá místa po celém světě.

Byla jste v České republice někdy před tímto turnajem?

Marně vzpomínám, myslím, že ne. Přijela jsem tady kvůli turnaji, který mi poskytl určitý pohled na českou zemi. Teď se porozhlédnu trochu více.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Na Děčínsku se v sobotu navečer převrátil traktor, zemřeli dva lidé

Na Děčínsku u Dolních Habartic v sobotu navečer zemřeli muž a žena, s nimiž se převrátil traktor. Okolnosti tragické nehody policie dál vyšetřuje.

Traktor se dvěma lidmi se převrátil kolem 18:00. "Utrpěli zranění neslučitelná se životem a bohužel na místě jim podlehli. Na místo vzlétl vrtulník a vyjela i sanita, bohužel už těmto osobám jsme nemohli pomoci," uvedl krajský mluvčí záchranné služby Prokop Voleník. Podle regionální mluvčí policie Aleny Bartošové je šetření příčiny tragické nehody na začátku. 

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Karlovarský kapitán Vondráček dostal třízápasový trest za účast v bitce

Hokejový útočník Tomáš Vondráček z Karlových Varů dostal od disciplinární komise extraligy třízápasový trest za účast v bitce v závěru pátečního utkání 7. kola ve Zlíně. Kapitán Energie se zapojil do šarvátky s obráncem Tomášem Žižkou poté, co na led skočil ze střídačky. Jednozápasový trest dostal litvínovský útočník Martin Havelka, který fauloval Davida Kašeho.

Vondráček se do bitky s Žižkou, kterou odstartoval kontakt zlínského kapitána s brankářem Karlových Varů Filipem Novotným, zapojil i přesto, že v momentě jejího začátku nebyl na ledě. Od rozhodčích Reného Hradila a Filipa Vrby za to dostal vedle pětiminutového trestu i osobní trest do konce utkání.

"V okamžiku zahájení šarvátky nebyl na ledové ploše, ale opustil hráčskou lavici a po příjezdu napadl protihráče zaměstnaného konfliktem s dalším soupeřem. V úderech do helmy a nechráněné části obličeje pokračoval i nadále, přičemž se agresivním způsobem zbavil čárového rozhodčího, který se snažil šarvátku přerušit a zabránit, aby se dostal do blízkosti protihráče," uvedl předseda disciplinární komise Viktor Ujčík v tiskové zprávě s tím, že Vondráčkovi zároveň udělil i pokutu ve výši deseti procent měsíčního platu.

Karlovarský útočník tak nuceně vynechá zápasy v Pardubicích, Třinci a Mladé Boleslavi. Trest v horní polovině možné sazby dostal Vondráček i proto, že v uplynulých dvou letech byl dvakrát trestaný.

Havelka dostal jednozápasový trest za faul na Kašeho v polovině druhé třetiny pátečního zápasu, za který jej ale rozhodčí Vladimír Pešina a Oldřich Hejduk nevyloučili. Disciplinární komise jej však na základě podnětu Sparty řešila.

"Zneužil situace, kdy byl protihráč po předchozím pokusu o zakončení ve snížené pozici a měl minimální šanci se střetu bránit, k tomu, aby cíleně změnil směr své jízdy a zasáhl ho. Před střetem nezvýšil rychlost, ruce držel u těla a před zákrokem se neodrazil, jednoznačně však zneužil protihráčovy situace a porušil zásadu, že je povinen postupovat tak, aby zásahem do hlavy nebo krku neohrozil zdraví protihráče," uvedl Ujčík. Havelka vynechá dnešní utkání 8. kola proti Plzni.

Zdroj: ČTK
Další zprávy