Miliony nám nikdo necpe. Manažer v týmu je ale velká pomoc, přiznávají Kolocová s Kvapilovou

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
14. 6. 2018 16:43
Plážové volejbalistky Kristýna Hoidarová Kolocová a Michala Kvapilová zažívají specifickou sezonu pod novým manažerem.
Michala Kvapilová, Kristýna Hoidarová Kolocová
Michala Kvapilová, Kristýna Hoidarová Kolocová | Foto: Irena Vanišová

Praha - Jsou osmým párem světa, na evropský šampionát pojedou jako úřadující vicemistryně, přesto to na okruhu nemají jednoduché. Plážové volejbalistky Kristýna Hoidarová Kolocová a Michala Kvapilová se budou na červencovém mistrovství Evropy v Nizozemsku dělit o trenéra s českými mužskými jedničkami.

"Turnaj je hodně specifický, hraje se ve čtyřech městech. Andrea Tomatis není jen naším trenérem, ale vede i nejlepší české kluky Ondřeje Perušiče a Davida Schweinera. Štěstí nepřálo a kluci jsou nalosováni do Utrechtu a my do Haagu. Už jsme ale Andreovi našli vlakové spoje po celém Holandsku, tak doufáme, že bude moci přicestovat co nejčastěji," vtipkuje Hoidarová Kolocová s tím, že o sparing se jim v Nizozemsku bude starat otec Michaly a podporu dodá i manžel Kristýny.

Obě by rády na mistrovství uspěly a postoupily ze skupiny ideálně z prvního místa, aby mohly pro vyřazovací boje zůstat v Haagu. Úplně jednoduché to ale mít nebudou. Jejich soupeřkami budou Finky, Rusky a Polky, přičemž poslední dva páry vůbec neznají.

"Holky proti nim ještě nehrály, ale to není problém, budeme mít spoustu videí, takže herní plán určitě sestavíme," ujišťuje s předstihem Tomatis.

Pro Hoidarovou Kolocovou a Kvapilovou je letošní sezona specifická, do týmu totiž přibraly coby manažera bývalého squashistu Jana Koukala, který se jim nově stará o finanční zajištění, marketing i komunikaci s médii. 

"Je to velká pomoc, je to něco, co dělá tým profesionálnější. Zároveň je někdo tady doma, na koho se můžeme spolehnout, když my jsme ve světě, koho můžeme otravovat našimi prosbami a nápady. Honza na ně reaguje rychle a vstřícně. Jsme rádi, že to funguje," říká Hoidarová Kolocová.

"Nutno ale podotknout, že ať už jsme sháněly peníze my, nebo teď Honza, pořád to není jednoduchá záležitost. Není to tak, že by byl magický a všichni by nám chtěli dávat statisíce nebo miliony. Ale pracujeme na tom, abychom se posouvali výš a náš budget se navyšoval," dodává.

Přestože díky sponzorům mají na okruhu solidní zajištění, pořád si nemůžou dovolit například vlastního fyzioterapeuta, který by s nimi turnaje objížděl. "Využíváme tak fyzio, které je na turnajích k dispozici. Kdybychom chtěli vlastního, je to jeden milion korun navíc, který by nám musel někdo dát," přiznává bývalá parťačka Markéty Slukové.

Ještě před výpravou do dějiště šampionátu mají bohatý program. Již o tomto víkendu si zahrají český Super Cup v Praze na Ládví.  "Na to se moc těšíme, zase budeme hrát doma a letos jsme se aspoň nezapomněly přihlásit jako loni," směje se Hoidarová Kolocová.

Poté se budou dívky rychle přesouvat do Ostravy na čtyřhvězdičkový turnaj Světové série v Dolních Vítkovicích. Ze hry pod tlakem se ale nehroutí. "Nesmíme být vyplašené, ale říct si, tohle jsme očekávaly, nezblázníme se z toho a budeme hrát dobře, uvolněně. Tlak bude a zvládneme ho," slibuje volejbalistka.

Po Ostravě budou následovat ještě tři turnaje Světového okruhu a 15. července už začne mistrovství Evropy v Nizozemsku. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy