Žhnoucí písek, vyčerpávající výměny a české krásky v akci. Plážové radovánky pod pecemi začaly

Markéta Nausch Sluková (na snímku) patří mezi nejkrásnější beachvolejbalistky.
Ve středu se hrála v Ostravě kvalifikace, ve čtvrtek už se rozjel turnaj Světového okruhu v plážovém volejbale naplno. V Dolní oblasti Vítkovice, která je národní kulturní památkou, vyrostly čtyři soutěžní kurty a dva dvorce na rozcvičování.
Centrální kurt se skvěje rovnou pod věží Bolt Tower, bývalou vysokou pecí a dnes rozhlednou. Organizátoři umístili písečné kurty do srdce industriální oblasti, a tak si hráči a diváci užívají doopravdy nevšedního spojení beachvolejbalu a železáren.
Volejbalisté a volejbalistky si prostředí pochvalují a opakují, že jinde něco takového nezažili. V Ostravě se líbí také Markétě Nausch Slukové (na snímku).
Nejen centrální kurt, ale také ostatní hřiště se nacházejí v bezprostřední blízkosti komplexu, jemuž se přezdívá "ostravské Hradčany". Zázemí mají hráči v multifunkční aule Gong, jež je vestavěna do bývalého plynojemu.
Foto: Dalibor Sosna
Sport Dalibor Sosna, Sport
22. 6. 2018 6:11
V Ostravě odstartovala hlavní část turnaje Světového okruhu v plážovém volejbale. Nejlepší beachvolejbalisté světa rozehráli boje o medaile v industriálním prostředí Vítkovic a byla u toho i česká želízka. Projděte si první den volejbalových radovánek.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy