Žhnoucí písek, vyčerpávající výměny a české krásky v akci. Plážové radovánky pod pecemi začaly

Markéta Nausch Sluková (na snímku) patří mezi nejkrásnější beachvolejbalistky.
Ve středu se hrála v Ostravě kvalifikace, ve čtvrtek už se rozjel turnaj Světového okruhu v plážovém volejbale naplno. V Dolní oblasti Vítkovice, která je národní kulturní památkou, vyrostly čtyři soutěžní kurty a dva dvorce na rozcvičování.
Centrální kurt se skvěje rovnou pod věží Bolt Tower, bývalou vysokou pecí a dnes rozhlednou. Organizátoři umístili písečné kurty do srdce industriální oblasti, a tak si hráči a diváci užívají doopravdy nevšedního spojení beachvolejbalu a železáren.
Volejbalisté a volejbalistky si prostředí pochvalují a opakují, že jinde něco takového nezažili. V Ostravě se líbí také Markétě Nausch Slukové (na snímku).
Nejen centrální kurt, ale také ostatní hřiště se nacházejí v bezprostřední blízkosti komplexu, jemuž se přezdívá "ostravské Hradčany". Zázemí mají hráči v multifunkční aule Gong, jež je vestavěna do bývalého plynojemu.
Foto: Dalibor Sosna
Sport Dalibor Sosna, Sport
22. 6. 2018 6:11
V Ostravě odstartovala hlavní část turnaje Světového okruhu v plážovém volejbale. Nejlepší beachvolejbalisté světa rozehráli boje o medaile v industriálním prostředí Vítkovic a byla u toho i česká želízka. Projděte si první den volejbalových radovánek.
 

Právě se děje

před 13 minutami

U Chrudimi vykolejil osobní vlak, nikdo nebyl zraněn

Při vjezdu do stanice Medlešice na Chrudimsku večer vykolejil osobní vlak, uvedly České dráhy na webu. Mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal ČTK řekl, že nikdo nebyl zraněn. Provoz na trati je podle údajů na webu drah přerušený a v úseku Chrudim - Medlešice je zavedena náhradní autobusová doprava.

V posledním týdnu se na železnici stalo několik nehod. Nejtragičtější byl střet dvou vlaků na Karlovarsku u Perninku, při kterém zemřeli dva lidé a dalších 24 bylo zraněno. Další nehoda se stala v pátek na trati mezi Prahou a Kolínem. U pražských Běchovic narazil vlak bez cestujících do čekajícího rychlíku, nikdo se nezranil. Na stejné trati u Českého Brodu pak v úterý večer narazil osobní vlak do zadní části nákladního expresu. Při nehodě zemřel strojvedoucí. Příčiny nehod se zatím vyšetřují, podle předběžných zpráv šlo o lidské chyby.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Trojnásobný mistr světa Nikulin skončil s hokejem

Ruský hokejový obránce a trojnásobný mistr světa Ilja Nikulin ukončil v 38 letech kariéru. Dlouholetý reprezentant byl už v minulé sezoně bez angažmá, poté co odešel z Dynama Moskva, kde v předchozích dvou ročnících dělal kapitána.

Nikulin celou kariéru strávil v Rusku, byť si jej v roce 2000 v draftu NHL vybrala ve druhém kole Atlanta jako 31. hráče v pořadí. Vedle Dynama nastupoval za Kazaň, s kterou vyhrál dvakrát KHL (2009 a 2010) a předtím jednou ruskou superligu (2006). Domácí titul získal i v dřívějším angažmá v moskevském klubu (2005).

Z mistrovství světa má sedminásobný účastník Utkání hvězd KHL kompletní sbírku medailí. Zlato vybojoval se sbornou v letech 2008, 2009 a 2012, kdy mužstvo dovedl k titulu jako kapitán. Startoval na osmi šampionátech a dvou olympijských hrách.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Nebudu tolerovat násilí na demonstrantů policistech, řekl nový francouzský premiér Castex

Nový francouzský premiér Jean Castex si pro nadcházející dva roky vytkl za cíl boj proti násilí a terorismu. Útoky na policisty i běžná kriminalita občany znepokojují a lidé žádají "rozhodnou a nekompromisní reakci státu", řekl podle agentury DPA Castex při představení programových priorit svého nového kabinetu ve francouzském parlamentu. V ekonomice hodlá premiér prosazovat snižování daní, transformaci průmyslu, investice do zelených technologií i pokračování sporné důchodové reformy.

Castex v projevu hovořil i o brutálním útoku na řidiče autobusu v jihofrancouzském Bayonne či o nedávných násilnostech v Dijonu a okolí. V mnoha oblastech drobná kriminalita, nezdvořilosti, zesměšňování, urážky či obchod s drogami zesílily natolik, že lidem brání v normálním životě, míní Castex.

"Naší policii a našim četníkům… chci jménem národa vyjádřit svou nejhlubší úctu a vděčnost," řekl novopečený šéf francouzské vlády. Dodal, že nebude tolerovat násilí, které během protestů páchá násilnická menšina demonstrantů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy