Laser show? Ne, v Brně to bude pořádně drsná boxerská show

Antonín Vavrda Antonín Vavrda
26. 6. 2015 12:35
Do moravské metropole Brna se v pátek večer sjedou ti nejlepší boxeři v zemi.
Lucie Sedláčková.
Lucie Sedláčková. | Foto: Antonín Vavrda

Praha – Do moravské metropole Brna se v pátek večer sjedou ti nejlepší boxeři v zemi. Na dalším galavečeru pod hlavičkou policejního klubu Kometa Box Brno se představí v celkem osmi duelech nejedno zajímavé jméno…

Lucie Sedláčková, domácí David Vicena a Tomáš Kugler, přespolní Hamo Aperjan a Vasil Ducár, nebo pražský Daniel Táborský. To je výčet jmen, na které se mohou v Boby Centru, respektive koncertní Laser Show Hall fanoušci rohování těšit.

Sedláčkovou fanoušci znervózňují

„Bude to jistě povedená akce. Věřím, že fanoušci přijdou. Sice mě paradoxně diváci znervózňují, protože je nechci zklamat, na druhou stranu jejich podporu potřebuji,“ řekla Aktuálně.cz Sedláčková.

Jedna ze dvou ženských hvězdiček nově vzniklé stáje Czech SES Boxing Team má před sebou třetí profesionální zápas kariéry. Po úvodním vítězství v Ústí nad Labem a následné remíze na německé půdě nyní touží po dalším triumfu. „Porážky a remízy nesnáším, ale už to přebolelo. Poučila jsem se a nyní chci vyhrát,“ tvrdí odhodlaně rodačka z Děčína.

Ta má před sebou ale nelehký úkol. V rodišti svého manažera a trenéra Lukáše Konečného se postaví sedmadvacetileté Maďarce Marianně Guljasové. Ta má na kontě již 32 profesionálních duelů, což je více, než kolik toho odboxovala Sedláčková dohromady i s amatérskou kariérou.

Navíc poprvé má před sebou duel vypsaný na šest kol. „Nejdříve jsem se trochu vyděsila, nevěřila si, ale teď už je to jiné. Vím, že mám na šest kol natrénováno, nebojím se toho. Je to další výzva na mojí cestě. Další zkušenost,“ dodala dvacetiletá tuzemská boxerská kometa, která se na duel připravovala sparingy s velezkušenou českou bojovnicí Hanou Horákovou.

Hlavní duel večera ale obstarají jiní. Do svého posledního zápasu kariéry vstoupí domácí Tomáš Kugler, kterého čeká zkušený „Blade“ Bronislav Kubín. V osmikolovém souboji bude ve hře Mezinárodní titul WBN v super střední váze. Své kvality předvede v křížové váze další domácí bijec David Vicena. Toho prověří Petr Fröhlich.

Své umění předvedou také amatéři

Za 290 kč na stání, či 390 kč k sezení dostanou diváci v hale od 19:00 hodin ale pochopitelně ještě další zajímavé menu – v amatérské části programu, který měl být původně tím hlavním, se představí osm zkušených bojovníků.

Talentovanému Jakubu Korbelovi, domácímu juniorskému šampionovi, se postaví domácí Miroslav Pauler. Znojemský tvrďák s čerstvým českým pasem Hamo Aperjan pak poměří síly se slovenským vice-mistrem republiky Ladislavem Matúšem. Ten bude vedle Brita Dannyho Williamse jediným zahraničním účastníkem show, Slovák Martin Parlagi nakonec z plánového programu vypadl.

Neméně zajímavý střet nabízí také další souboj dravého mládí – pražského Štěpána Pitry – se zkušenějším Jirkou Knížetem. A také plánovaný vrchol této části akce: duel urostlých chasníků Vasila Ducára a Daniela Táborského. Prvně jmenovaný má z účastníkem Evropských her v Baku silně pasivní bilanci, kde jinde by si ale měl zlepšit, než na téměř domácí půdě v Brně?

Každopádně, ať už zápasy dopadnou jakkoliv, jména všech zúčastněných slibují podívanou, kterou by si žádný boxerský fanoušek neměl nechat ujít.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Baldwin musel stisknout spoušť zbraně, která zabila kameramanku, dokládá zpráva FBI

Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) dospěl k závěru, že herec Alec Baldwin musel stisknout spoušť zbraně, která loni při natáčení filmu Rust zabila kameramanku Halynu Hutchinsovou, informuje web ABC News.

Baldwin Hutchsinovou zastřelil omylem při natáčení westernu v Novém Mexiku v říjnu loňského roku. V prosincovém rozhovoru s televizí ABC ovšem trval na tom, že spoušť nezmáčkl. "Spoušť nebyla stisknuta," uvedl. "Já jsem spoušť nestiskl," dodal. Herec předpokládal, že ve zbrani není ostrý náboj. Při neštěstí byl zraněn i režisér Joel Souza.

Testy náhodného výstřelu podle zprávy FBI prokázaly, že střelná zbraň použitá při výstřelu - revolver Colt ráže .45 Long Colt - "nemohla vystřelit bez stisknutí spouště".

Zdroj: ČTK
Další zprávy