Khan si na Mayweathera věří, ambice krotí jeho vlastní kouč

Antonín Vavrda Antonín Vavrda
1. 6. 2015 5:36
Britský boxer Amir Khan se opět přiblížil svému životnímu výdělku.
Amir Khan svým výkonem proti Chrisi Algierimu nenadchl. | Video:

New York – Britský boxerský talent Amir Khan se ani po sobotě nevzdává svého snu: souboje s americkou legendou Floydem Mayweatherem. A to přesto, že svým vítězstvím nad dalším zámořským boxerem Chrisem Algierim rozhodně nenadchl.

Boxera, kterého loni poslal šestkrát k zemi Manny Pacquiao a předtím dvakrát i Ruslan Provodnikov, nebyl schopen Khan dostat do výraznějších problémů. „Nejsem spokojený se svým výkonem,“ pronesl osmadvacetiletý ostrovní bijec s pákistánskými kořeny. To byla ale jeho jediná slova s nádechem sebereflexe.

„On sám prohlásil, že chce, abych ukázal pár zápasů ve velterové váze a pak se můžeme spolu utkat. Já jsem to splnil a předvedl kvalitní výkony. Všichni chtějí vidět náš duel. Je to velmi technický a šikovný boxer, ale myslím, že by mi měl jeho styl sedět. Věřím tomu,“ dodal rodák z Boltonu, který o víkendu oslavil kromě triumfu i překonání hranice 3 milionů fanoušků na svém facebookovém profilu.

Nadšení bývalého tréninkového parťáka hvězdného Filipínce ale krotil mimo jiné i jeho vlastní kouč Virgil Hunter: „Je to zápas, který by mohl skutečně bavit. Musíme ale zkrotit Amirovu vidinu výdělku a dostat ho zároveň na další úroveň. Jeho boxerské IQ totiž nedosahuje kvalit toho Mayweatherovo. Musíme se vyrovnat s jeho mládím, aby ho mohl použít ve svůj prospěch. Upřímně si ale nemyslím, že by na to nyní měl.“

Khanovi nevěří ani jeho poslední soupeř

K tomuto názoru, ovšem z jiného úhlu pohledu, se připojil také Algieri. „Jestli tohle byl výkon, který by dostal Amira k Floydovi? Nemyslím si! Pokud bych to měl srovnávat s ohledem na sílu úderu, je daleko za Pacquiaem i Provodnikovem. A ani v dalších aspektech nebyl tak skvělý, jak si myslí,“ pronesl hodně ostře muž, který všechny včetně svého soupeře překvapil ofenzivním a pohledným stylem.

„Nikdo jiný, než Floyd Mayweather mě nezajímá. Vím, že mu mohu nadělat velké problémy,“ trval ale na svém Khan. „Musíme se s trenérem zamyslet, proč mi chyběla moje obvyklá výbušnost, síla i rychlost. Byl jsem v tréninkovém táboře 14 týdnů, odboxoval přes 160 kol. Možná jsem byl jednoduše přetrénovaný,“ dodal.

Zda se dočká, to se dozvíme tradičně nejspíše ve druhé polovině června. Dobrou zprávou pro Khana budiž, že s ohledem na fakt, že se Mayweather chce vrátit do ringu o prvním víkendu v září a že on sám si nyní jistě vezme nějakou dobu volno, na případný vysněný duel se zámořským pracháčem by se připravoval určitě kratší dobu, než 14 týdnů.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Ve finské nominaci na Švédské hry jsou čtyři mistři světa

Čtyři mistry světa a čtyři nováčky zařadil do nominace na Švédské hry v Helsinkách a Stockholmu trenér hokejistů Finska Jukka Jalonen. U loňského triumfu na šampionátu v Bratislavě byli obránce Miika Koivisto z Växjö a útočníci Jere Sallinen z IFK Helsinky a Juhani Tyrväinen z Luley. Zlato už z roku 2011 rovněž ze slovenské metropole má forvard Jani Lajunen z Lugana.

Debutovat ve finské reprezentaci budou bek Oskari Manninen z Kouvoly a útočníci Jere Innala z Hämeenlinny, Lauri Pajuniemi z TPS Turku a Matias Maccelli z Ilvesu Tampere, který bude v 19 letech benjamínkem týmu. Na přelomu roku reprezentoval na mistrovství světa dvacítek v Třinci a Ostravě.

Poprvé od Světového poháru 2016 v Torontu se vrací do reprezentace Jori Lehterä z Petrohradu. Dvaatřicetiletý bývalý hráč St. Louis a Philadelphie má na kontě 307 zápasů v NHL. Ještě po delší pauze se představí další útočník Teemu Pulkkinen z Dynamo Moskva, který naposledy v květnu 2016 v Moskvě s národním týmem získal na světovém šampionátu stříbro.

Finové vstoupí do turnaje ve čtvrtek 6. února v Helsinkách proti Rusku, o dva dny později je po přesunu do Stockholmu čeká česká reprezentace a v neděli 9. února změří síly v severském derby se Švédskem. Finové jsou po dvou turnajích Euro Hockey Tour v tabulce druzí s 11 body o skóre za Českem.

Nominace Finska na Švédské hokejové hry v Helsinkách a ve Stockholmu (6.-9. února):

Brankáři: Frans Tuohimaa (IFK Helsinky), Harri Säteri (Novosibirsk/KHL),

obránci: Valtteri Kemiläinen, Veli-Matti Vittasmäki (oba Tappara Tampere), Elmeri Eronen, Petteri Nikkilä (oba Hämeenlinna), Miika Koivisto, Ilari Melart (oba Växjö/Švéd.), Julius Honka (Jyväskylä), Oskari Manninen (KooKoo Kouvola), Jarkko Parikka (Ilves Tampere), Mikael Seppälä (KalPa Kuopio),

útočníci: Matias Maccelli, Arttu Ruotsalainen (oba Ilves Tampere), Otto Paajanen, Jere Sallinen (oba IFK Helsinky), Jere Innala (Hämeenlinna), Julius Junttila (Kärpät Oulu), Jere Karjalainen (Tappara Tampere), Aleksi Mustonen (Pelicans Lahti), Julius Nättinen (Jyväskylä), Lauri Pajuniemi (TPS Turku), Jani Lajunen (Lugano/Švýc.), Jori Lehterä (Petrohrad/KHL), Joel Mustonen (Frölunda/Švéd.), Teemu Pulkkinen (Dynamo Moskva/KHL), Juhani Tyrväinen (Lulea/Švéd.).

Zdroj: ČTK
Další zprávy