Khan si na Mayweathera věří, ambice krotí jeho vlastní kouč

Antonín Vavrda Antonín Vavrda
1. 6. 2015 5:36
Britský boxer Amir Khan se opět přiblížil svému životnímu výdělku.
Amir Khan svým výkonem proti Chrisi Algierimu nenadchl. | Video:

New York – Britský boxerský talent Amir Khan se ani po sobotě nevzdává svého snu: souboje s americkou legendou Floydem Mayweatherem. A to přesto, že svým vítězstvím nad dalším zámořským boxerem Chrisem Algierim rozhodně nenadchl.

Boxera, kterého loni poslal šestkrát k zemi Manny Pacquiao a předtím dvakrát i Ruslan Provodnikov, nebyl schopen Khan dostat do výraznějších problémů. „Nejsem spokojený se svým výkonem,“ pronesl osmadvacetiletý ostrovní bijec s pákistánskými kořeny. To byla ale jeho jediná slova s nádechem sebereflexe.

„On sám prohlásil, že chce, abych ukázal pár zápasů ve velterové váze a pak se můžeme spolu utkat. Já jsem to splnil a předvedl kvalitní výkony. Všichni chtějí vidět náš duel. Je to velmi technický a šikovný boxer, ale myslím, že by mi měl jeho styl sedět. Věřím tomu,“ dodal rodák z Boltonu, který o víkendu oslavil kromě triumfu i překonání hranice 3 milionů fanoušků na svém facebookovém profilu.

Nadšení bývalého tréninkového parťáka hvězdného Filipínce ale krotil mimo jiné i jeho vlastní kouč Virgil Hunter: „Je to zápas, který by mohl skutečně bavit. Musíme ale zkrotit Amirovu vidinu výdělku a dostat ho zároveň na další úroveň. Jeho boxerské IQ totiž nedosahuje kvalit toho Mayweatherovo. Musíme se vyrovnat s jeho mládím, aby ho mohl použít ve svůj prospěch. Upřímně si ale nemyslím, že by na to nyní měl.“

Khanovi nevěří ani jeho poslední soupeř

K tomuto názoru, ovšem z jiného úhlu pohledu, se připojil také Algieri. „Jestli tohle byl výkon, který by dostal Amira k Floydovi? Nemyslím si! Pokud bych to měl srovnávat s ohledem na sílu úderu, je daleko za Pacquiaem i Provodnikovem. A ani v dalších aspektech nebyl tak skvělý, jak si myslí,“ pronesl hodně ostře muž, který všechny včetně svého soupeře překvapil ofenzivním a pohledným stylem.

„Nikdo jiný, než Floyd Mayweather mě nezajímá. Vím, že mu mohu nadělat velké problémy,“ trval ale na svém Khan. „Musíme se s trenérem zamyslet, proč mi chyběla moje obvyklá výbušnost, síla i rychlost. Byl jsem v tréninkovém táboře 14 týdnů, odboxoval přes 160 kol. Možná jsem byl jednoduše přetrénovaný,“ dodal.

Zda se dočká, to se dozvíme tradičně nejspíše ve druhé polovině června. Dobrou zprávou pro Khana budiž, že s ohledem na fakt, že se Mayweather chce vrátit do ringu o prvním víkendu v září a že on sám si nyní jistě vezme nějakou dobu volno, na případný vysněný duel se zámořským pracháčem by se připravoval určitě kratší dobu, než 14 týdnů.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 hodinami

Zemřel vědec, vynálezce a odbojář Mojmír Petráň, bylo mu 99 let

Ve věku 99 let zemřel v sobotu 13. srpna vědec Mojmír Petráň. Na facebooku o tom dnes informovala Učená společnost ČR, jejímž členem Petráň byl. Petráň společně se svým kolegou Milanem Hadravským v 60. letech sestrojili a patentovali konfokální mikroskop s dvojitým řádkováním. Vynález znamenal převrat v mikroskopických technikách a přispěl k bouřlivému rozvoji molekulární buněčné biologie. Vědec Petráň byl i protinacistickým odbojářem.

Svůj přelomový vynález Petráň a Hadravský, kteří v 60. letech působili na Lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Plzni, patentovali v roce 1967 ve Spojených státech. Publikovali ho v roce 1968 ještě před okupací Československa. Po srpnové okupaci Petráň upadl v nemilost, neboť v době Pražského jara sympatizoval s reformními politiky. Svůj mikroskop pak musel vyrábět "podomácku" pod záštitou JZD Komorno u Plzně. Kvůli tomu vzniklo jen několik kusů přístroje.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Při izraelském náletu u Tartúsu zahynuli podle Damašku tři syrští vojáci

Při dnešním izraelském náletu na oblast u syrského pobřežního města Tartús přišli o život tři syrští vojáci a další tři byli zraněni. Oznámila to syrská armáda. Televizní stanice Al-Arabíja předtím uvedla, že izraelská vojenská letadla zaútočila na Tartús a před vypálením střel letěla nad libanonským pobřežím. Izraelská armáda své operace v Sýrii nechává bez komentáře. Útočí hlavně na cíle spojené se spojenci syrské vlády, což je Írán a libanonský Hizballáh. Agentura Reuters napsala, že se k Tartúsu blíží loď, která veze z Ukrajiny obilí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy