Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
26. 1. 2011 2:23
Kvitová-Zvonarevová 2:6,4:6, Clijstersová-Radwaňská 6:3,7:6

Praha - Českému tenisu ve středu ráno vyhasla i poslední naděje, že bude mít svého zástupce v semifinále Australian Open.

Posledním želízkem v australském ohni byla Petra Kvitová. Dvacetiletá tenistka však prohrála s Verou Zvonarevovou ve dvou setech 2:6 a 4:6.

Ruská hráčka se v boji o finále utká s vítězkou duelu mezi Belgičankou Kim Clijstersovou a Agnieszkou Radwaňskou z Polska.

Berdycha vyřadily nervy, chodidlo a neomylný Djokovič
Federer, Wozniacká i Peschkeová jsou v semifinále

Svou premiérovou účast ve čtvrtfinále Australian Open začala Kvitová hodně špatně. Nestačila tempu Zvonarevové, vyráběla jednu nevynucenou chybu za druhou, dvakrát ztratila své podání a za pár minut rázem prohrávala v prvním setu 0:4. Česká hráčka se poté snažila soupeřce vzepřít, ovšem více než dvě hry neuhrála.

Druhá sada se zprvu zdála být věrnou kopií té první. Za jednoznačného stavu 0:3 se však Kvitová nečekaně vzepjala, riskantní údery jí začaly vycházet a skóre otočila ve vedení 4:3.

Poté si však znovu nedokázala podržet svůj servis, a znovu se dostala do defenzivy. Za stavu 4:5 opět ztratila své podání, a tak se po hodině a čtvrt mohla z postupu do semifinále radovat Zvonarevová.

Ženy:

Dvouhra - čtvrtfinále:
Zvonarevová (2-Rus.) - Kvitová (25-ČR) 6:2, 6:4, Clijstersová (3-Belg.) - A. Radwaňská (12-Pol.) 6:3, 7:6 (7:4).

Semifinálové dvojice: Wozniacká (1-Dán.) - Li Na (9-Čína), Clijstersová - Zvonarevová.

Čtyřhra - semifinále:

Azarenková, Kirilenková (12-Běl./Rus.) - Peschkeová, Srebotniková (2-ČR/Slovin.) 6:2, 6:4.