Kvalifikaci na SP v Krakově zvládlo 12 českých slalomářů

29. 6. 2018 21:12
Dva čeští kanoisté se kvalifikovali mezi pěti nejlepšími, nejvýše se umístil Vít Přindiš.
Jiří Prskavec v kvalifikaci na sezonu 2018 (Želiv)
Jiří Prskavec v kvalifikaci na sezonu 2018 (Želiv) | Foto: Martin Hladík, kanoe.cz

Krakov - Dvanáct českých vodních slalomářů postoupilo na Světovém poháru v Krakově z kvalifikace. Stoprocentní byli kajakáři Vít Přindiš, Ondřej Tunka, Luboš Hilgert a Jiří Prskavec, do semifinále prošli rovněž tři kajakářky, tři kanoistky a dva singlkanoisté.

Přindiš postoupil z třetího místa, Tunka z pátého. "Podle výsledku to vypadá, že to bylo bez problémů. Ale s prvními osmi brankami jsem se dost pral, nejelo mi to, byl jsem dost nízko. Ale věděl jsem, že když pojedu čistě, tak to může klapnout, a naštěstí jsem to v druhé půlce ještě zlepšil," uvedl Přindiš v tiskové zprávě.

Do semifinále C1 postoupili Michal Jáně a Lukáš Rohan. Smůlu měl Tomáš Rak, kterému se pár metrů před cílem ukroutila hlavička na pádle. Kanoistka Tereza Fišerová, minulý týden na SP v Liptovském Mikuláši stříbrná, hladce prošla z pátého místa, doprovodily ji Jana Matulková i Kateřina Havlíčková.

Mezi kajakářkami uspěly Antonie Galušková, její starší sestra Karolína Galušková a Barbora Valíková. Teprve sedmnáctiletá Antonie Galušková byla v kvalifikaci osmá. "Oproti mé premiéře vloni na Světovém poháru je to něco úplně jiného. Jiný kanál, jiná trať, jiní rozhodčí, čisté průjezdy," uvedla slalomářka, která v Krakově předloni získala bronz na juniorském MS. "Před dvěma roky jsem ještě byla miminko. Teď jsem vyrostla asi o dvacet centimetrů," dodala.

V sobotu pojedou semifinále a finále kajakářky, singlkanoisté a kategorie C2 mix, do níž jsou přihlášené tři české lodě.

 

Právě se děje

před 23 minutami

Policie pokračuje na Mělnicku v pátrání po čtyřměsíčním chlapci

Policie pokračuje v pátrání po čtyřměsíčním chlapci, který se v pátek večer ztratil své matce i s kočárkem v zámeckém parku v Hoříně na Mělnicku. Policie nemá nové poznatky, řekla policejní mluvčí Eva Hašlová. Chlapec má světlé vlasy a modré oči. Na sobě měl modré tričko s krátkým rukávem a teplé zelené dupačky na ramínka. Byl v šedém kočárku s černou spodní částí a hnědou rukojetí. Na místo dnes dorazí poříční oddíl policie, který bude prohledávat okolní řeky. V blízkosti parku je soutok Labe a Vltavy. Policie chce na místě využít i dron.

"Do současné chvíle nemáme žádné nové poznatky a i dnes budeme pokračovat v pátrací akci po pohřešovaném miminku," řekla Hašlová. V pátek se do pátrací akce zapojily desítky policistů, hasiči, ale i vrtulník s termovizí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy