Jiří Prskavec

Český vodní slalomář (* 1993). V kategorii K1 je mistrem světa z Londýna 2015, ve stejném roce získal i světový titul v hlídkách. Rodák z Mělníka je pětinásobným mistrem Evropy (K1 - 2013, 2014 a 2016, K1 hlídky - 2013 a 2016). Na olympiádě v Rio de Janeiru 2014 získal bronz.

Prskavec v přípravě riskoval, trénink mimo vodu se ale vyplatil. Teď bude svatba
Ostatní sporty

Na mistrovství světa ve španělském Seu se kajakář Jiří Prskavec stal králem vodního slalomu. Zopakoval tak svůj zlatý triumf z roku 2015.
Kajakář Prskavec získal druhý titul mistra světa

Kajakář Jiří Prskavec se podruhé v kariéře stal mistrem světa ve vodním slalomu.
Pět z šesti českých vodních slalomářů postoupilo do semifinále MS

Pět ze šesti českých reprezentantů dnes postoupilo z kvalifikace do semifinále mistrovství světa ve vodním slalomu v Seu d'Urgell. Hned v první jízdě
Vávra příliš riskuje, míní Hilgertová. Tvrdý trest od rozhodčích si zasloužil

Čeští vodní slalomáři získali na domácím Světovém poháru v Troji tři medaile a obdiv Štěpánky Hilgertové.
Prskavec vyhrál před Přindišem a opět opanoval SP, Vojtová je extrémní mistryní světa

Kajakář Jiří Prskavec suverénně vyhrál pražské finále Světového poháru ve vodním slalomu a s převahou obhájil prvenství v seriálu.
Češi si z Tokia odvezou deset olympijských medailí. Zlata se prý dočká i věčný smolař
Olympijské hry

Analýza společnosti Gracenote Sports předpovídá, že Česká republika za rok v Tokiu získá deset medailí.
Kajakář Prskavec si třetím místem v Tacenu upevnil vedení v SP

Kajakář Jiří Prskavec skončil třetí v závodu Světového poháru ve vodním slalomu v Tacenu a upevnil si vedení v seriálu.
Prskavec i Přindiš v Tacenu postoupili hladce, Hradilek zvládl opravu

Vedoucí muž Světového poháru Jiří Prskavec a mistr Evropy Vít Přindiš postoupili ve Slovinsku hned z první kvalifikační jízdy.
Prskavec po čtvrtém místu z Bratislavy vede Světový pohár, kanoistkám se nedařilo

Po druhé příčce z úvodního závodu v Londýně se Prskavec sice tentokrát na medailové příčky nevešel, v průběžném pořadí SP se ale ujal vedení.
Skvělý vstup do SP. Prskavec si dojel v Londýně pro stříbro

Úřadující vicemistr světa nestačil jen na domácího Josepha Clarka, olympijského vítěze z Ria de Janeiro.
Znovu zlatí. Čeští kajakáři obhájili titul mistrů Evropy v závodě hlídek

Jiří Prskavec, Vít Přindiš a Vavřinec Hradilek zajeli ve francouzském Pau jako jediní ze špičky bez dotyku branky a závod týmů vyhráli.
Prskavce sledovaly v Číně kamery i na vodě, překvapila ho i regulace kolem jídla

Jiří prskavec má za sebou soustředění v Číně a Austrálii. A plánuje navázat na loňskou povedenou sezonu.
Rak skončil ve finále kanoistů na MS osmý. Fišerová a tři kajakáři pojedou o medaile

Tomáš Rak skončil mezi kanoisty na MS ve vodním slalomu v Riu de Janeiro osmý. Australská kajakářská hvězda Jessica Foxová přepisovala historii.
Kajakáři i kanoistky uspěli na MS hned v prvním kole kvalifikace

Českým kajakářům i kanoistkám se na úvod mistrovství v Riu de Janeiro dařilo.
Medaile z Ria: České kanoistky mají z hlídek stříbro, kajakáři zahájili MS bronzem

České kanoistky otevřely MS ve vodním slalomu v Brazílii stříbrnou medailí v závodě hlídek, kajakáři Tunka, Přindiš a Prskavec skončili třetí.
Kajakář Prskavec vyhrál Světový pohár ve vodním slalomu

Trojnásobná mistryně světa na kanoi Jessica Foxová nenašla přemožitelku ani v pátém letošním závodě a trofej vybojovala s velkým bodovým náskokem.
Tunka potřebuje nabrat sebevědomí, Fišerová zlepšit taktiku, říká bývalý kanoista Ježek

Vodní slalomáři mají za sebou pražské mistrovství Evropy a tři z letošních pěti závodů Světového poháru. Jak jejich výkony hodnotí Stanislav Ježek?
Prskavec má stříbro z Augsburgu, v sezoně SP slaví druhou medaili

Český slalomář chyboval až v poslední brance a na vítěze ztratil 24 setin.
Kajakář Prskavec získal bronz na Světovém poháru v Krakově

Prskavec se na krakovském kanále postaral o třetí českou medaili ve druhém dílu SP.