Skokan Kraft suverénně ovládl závod v Oslu a ujal se vedení v SP

Aktualizováno 12. 3. 2017 16:34
Z českých skokanů si nejlépe vedl Roman Koudelka, který obsadil 19. místo.
Stefan Kraft
Stefan Kraft | Foto: Reuters

Oslo - Rakušan Stefan Kraft vyhrál v Oslu suverénně závod Světového poháru ve skoku na lyžích a po pátém triumfu v sezoně se ujal vedení v průběžném pořadí seriálu. Roman Koudelka obsadil 19. místo, bodoval i Jakub Janda na 29. příčce. Další dva čeští reprezentanti Vojtěch Štursa a Viktor Polášek se do finálové třicítky nevešli.

Koudelka v prvním kole skočil 117,5 metru a se ziskem 104,6 bodu se dělil o 23. místo. Ve finále přidal 4,5 metru a v konečném pořadí si o čtyři příčky polepšil.

Janda doletěl v úvodním kole o půl metru dál než reprezentační kolega, po velkých odpočtech za vítr ale získal jen 96,9 bodu a byl osmadvacátý. Druhým pokusem už své postavení nevylepšil. Štursa obsadil 35. příčku, Polášek skončil na 43. místě.

Kraft ve finále zaútočil ze druhého místa. Dvojnásobný mistr světa z Lahti navázal na 130 metrů z prvního kola pokusem o dva metry delším a dostal se před Němce Andrease Wellingera. Ten nedokázal zopakovat nejdelší skok dne (133,5 m), předvedl 127 metrů a s Kraftem prohrál o téměř devět bodů. Němec Markus Eisenbichler na třetím místě ztrácel dalších více než 14 bodů.

Vítěz Turné čtyř můstků Kamil Stoch z Polska figuroval po prvním kole na pátém místě, ve druhém ale v závěru letové fáze těsně zažehnal pád, klesl na 22. místo a přišel o vedení v SP.