König triumfoval v královské etapě závodu Kolem Kalifornie

ČTK Sport ČTK, Sport
19. 5. 2013 21:45
Český cyklista Leopold König vyhrál královskou etapu závodu Kolem Kalifornie a dosáhl nejcennějšího úspěchu v kariéře.
Leopold König dosáhl největšího českého úspěchu v letošních etapových závodech.
Leopold König dosáhl největšího českého úspěchu v letošních etapových závodech. | Foto: ČTK

Mt. Diablo - Český cyklista Leopold König vyhrál královskou etapu závodu Kolem Kalifornie a dosáhl nejcennějšího úspěchu v kariéře.

Pětadvacetiletý jezdec měl v sobotu nejvíce sil v závěru stoupání na horu Mt. Diablo a zvítězil o sedm sekund před Kolumbijcem Janierem Acevedem.

Třetí dojel po 147 kilometrech do cíle se ztrátou 12 sekund Američan Tejay Van Garderen, jenž se stal celkovým vítězem závodu s bezpečným náskokem minutu a 47 sekund před Australanem Michaelem Rogersem.

König, který na sebe upozornil už osmým místem v páteční časovce, se posunul o jednu příčku na jedenáctou pozici.

"Chtěl jsem, aby stoupání bylo delší"

König se dva kilometry před cílem odpoutal ze skupiny, která pronásledovala Aceveda. Zhruba půl kilometru před cílovou metou nastoupil i Kolumbijci a dojel si pro první vítězství v sezoně.

"Abych řekl pravdu, přál jsem si, aby to stoupání bylo ještě o něco delší. Cítil jsem se dnes výborně. Věděl jsem, že jsem na tom dobře. Zatím jsem nic velkého nevyhrál, tohle je paráda," uvedl König, jež loni vyhrál etapu na závodu Kolem Británie.

Před rokem se jezdec německé kontinentální stáje NetApp-Endura těšil na Giro d'Italia, kde ale nakonec kvůli potížím se zády chyběl. Letos dostal jeho tým pozvánku na španělskou Vueltu.

Závod zakončila 130 km dlouhá etapa ze San Franciska do Santa Rosa, při které peloton jel i přes slavný most Golden Gate. Ve spurtu triumfoval Slovák Peter Sagan, na celkovém pořadí se již nic nezměnilo.

Konečné pořadí:

1. Van Garderen (USA) 29:43:00, 2. Rogers (Austr.) -1:47, 3. Acevedo (Kol.) -3:26, 4. Frank (Švýc.) -3:32, 5. Meyer (Austr.) -3:33, 6. Busche (USA) -3:50, ...11. König -6:03.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

USA reagují na nový bezpečnostní zákon pro Hongkong, začnou rušit politické výjimky

Americký prezident Donald Trump na tiskové konferenci v Bílém domě oznámil, že dal pokyn vládě, aby zahájila proces rušení politických výjimek, které Hongkongu poskytovaly ze strany USA oproti pevninské Číně zvláštní status. Reagoval tak na nový bezpečnostní zákon pro Hongkong, pro nějž se ve čtvrtek vyslovil čínský parlament na svém plenárním zasedání. Informovaly o tom tiskové agentury.

Trump dodal, že Spojené státy také zakážou vstup do země "potenciálně rizikovým" osobám z Číny a začnou sankcionovat čínské oficiální činitele, kteří jsou podle Washingtonu zodpovědní za podrývání hongkongské ekonomiky. Podle amerického prezidenta Čína porušila své slovo ohledně zachování hongkongské autonomie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy