Navardauskas vyhrál po samostatném úniku 11. etapu Gira

ČTK Sport ČTK, Sport
15. 5. 2013 18:00
Závodník stáje Garmin-Sharp v závěrečném stoupání setřásl Daniela Osse a do cíle 184 dlouhé etapy na něho najel více než minutu.
Ramunas Navardauskas se v cíli 11. etapy Gira dočkal zasloužené odměny.
Ramunas Navardauskas se v cíli 11. etapy Gira dočkal zasloužené odměny. | Foto: Reuters

Vajont - Litevský cyklista Ramunas Navardauskas vyhrál po samostatném úniku 11. etapu Giro d'Italia.

Závodník stáje Garmin-Sharp v závěrečném stoupání setřásl Daniela Osse a do cíle 184 dlouhé etapy na něho najel více než minutu.

Vedení v průběžném pořadí uhájil Vincenzo Nibali. Italský jezdec týmu Astana dojel do cíle společně se svými největšími soupeři s pětiminutovým odstupem za Navardauskase a dál drží náskok 41 sekund před Cadelem Evansem.

Navardauskas vyrazil k úniku s přibližně dvacítkou dalších jezdců a rázem se tak stal novou jedničkou stáje Garmin, jejíž hlavní hvězda Ryder Hesjedal v úterní etapě přišla o naděje na obhajobu titulu.

Jelikož ve skupině nebyl nikdo z popředí průběžného pořadí, šetřili hlavní favorité po úterní náročné horské prověrce síly.

Trhák pět kilometrů před cílem

V čele se Litevec osamostatnil přibližně pět kilometrů před cílem etapy, kterou zakončil krátký sjezd do vesničky Erto e Casso.

Pořadatelé Gira naplánovali dojezd etapy na počest více než 2000 obětí 50 let staré katastrofy horské přehrady Vajont.

Do nádrže se v roce 1963 sesunul část horského masivu a přibližně 200 metrů vysoká vlna, která se převalila přes hráz, zničila okolní vesnice.

"Giro má povinnost seznamovat lidi s historickými událostmi a místy, takže je dobře, že jsme sem dnes jeli. Stoupání není nijak náročné, zajímavější je možná ten sjezd," prohlásil Stefano Zanatta, šéf týmu Cannondale.

Výsledky 11. etapy:

1. Navardauskas (Lit./Garmin) 4:23:14, 2. Oss (It./BMC) -1:08, 3. Pirazzi (It./Bardiani Valvole) -2:59, 4. Puccio (It./Sky), 5. Martens (Něm./Blanco), 6. Di Luca (It./Vini Fantini), 7. Martinez (Šp./Euskaltel) všichni -3:07, 8. Pauwels (Belg./Omega Pharma-Quick Step) -3:10, 9. Petrov (Rus./Saxo-Tinkoff) -3:11, 10. Rodriguez (Ven./Androni Giocattoli) -3:25.

Průběžné pořadí:

1. Nibali (It./Astana) 43:26:27, 2. Evans (Austr./BMC) -41, 3. Urán (Kol./Sky) -2:04, 4. Wiggins (Brit./Sky) -2:05, 5. Gesink (Niz./Blanco) -2:12, 6. Scarponi (It./Lampre) -2:13, 7. Santambrogio (It./Vini Fantini) -2:55, 8. Niemiec (Pol./Lampre) -3:35, 9. Intxausti (Šp./Movistar) -4:05, 10. Pozzovivo (It./AG2R) -4:17.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden dnes získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech AFL-CIO. Centrála navíc slíbila, že se zasadí o to, aby současný prezident Donald Trump nebyl znovu zvolen do funkce v listopadových volbách, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy