Kanoista Fuksa má zlato z MS do 23 let! Ovládl kilometr

19. 7. 2014 13:11
Rychlostní kanoista Martin Fuksa opanoval po mistrovství Evropy do 23 let na kilometrové trati i světový šampionát.
Martin Fuksa sbírá další cenné úspěchy
Martin Fuksa sbírá další cenné úspěchy | Foto: Aktuálně.cz

Szeged - Rychlostní kanoista Martin Fuksa opanoval po mistrovství Evropy do 23 let na kilometrové trati i světový šampionát. Jednadvacetiletý český závodník vyhrál v Szegedu v kategorii do 23 let, deblkajak Filip Skládal, Jakub Zavřel vybojoval na trati 1000 metrů stříbro mezi juniory.

Fuksa, jenž má od loňska ve sbírce i kontinentální seniorské tituly, před necelým měsícem obhájil na evropském šampionátu třiadvacítek zlaté medaile na 1000 a 500 metrů. V Maďarsku ho dnes čeká ještě semifinále na 200 metrů.

Také deblkajak Skládal, Zavřel navázal na úspěšné vystoupení na juniorském ME a v Szegedu, stejně jako koncem června ve francouzském Mantes la Jolie, nestačili Češi jen na německou posádku Lemke, Poth.

Čtvrtým místem mezi juniory podtrhl úspěšné dopoledne českých reprezentantů kanoista Kryštof Hájek, deblkanoe do 23 let Lukáš Hájek, Tomáš Janda dojela na kilometru pátá.

Mistrovství světa juniorů v rychlostní kanoistice v Szegedu:

1000 m:

Muži do 23 let:

K1: 1. Dombvári (Maď.) 3:27,176, ...9. Špicar (ČR) 3:34,336; K2: 1. Ceiner, Hunfágel (Maď.) 3:10,259; C1: 1. Fuksa (ČR) 3:48,060; C2: 1. Korovaškov, Pjervuchin (Rus.) 3:29,026, ...5. L. Hájek, Janda (ČR) 3:35,158.

Junioři:

K1: 1. Peters (Belg.) 3:32,145, ...Veselý (ČR) nedokončil; K2: 1. Lemke, Poth (Něm.) 3:16,115, 2. Skládal, Zavřel (ČR) 3:16,411; C1: 1. Hajdu (Maď.) 3:52,910, ...4. K. Hájek (ČR) 3:57,218; C2: Holdak, Kitewski (Pol.) 3:36,843.