Olympijský zázrak, rozchod s kamarádkou z Lužin i stříbrný poklad s Kvapilovou. To byla kariéra Kiki

Kristýna Hoidarová Kolocová
Tak, jak už to u plážových hráčů bývá, i malá Kristýna začínala nejprve v šestkovém volejbale, hrávala za Olymp Praha.
Její kariéru ovšem nejvýrazněji ovlivnilo kamarádství, které se narodilo v páté třídě ve škole na Lužinách, kam se z Radotína přesunula stejně stará Markéta Sluková.
S vytáhlejší blondýnkou je pojila láska k volejbalu, a tak není divu, že se postavily vedle sebe na písek a vytvořily úspěšný pár.
Výsledky přicházely, staly se mistryněmi Evropy do 18 i 23 let, a tak se brzy staly profesionálkami.
Foto: ČTK
Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
20. 8. 2018 8:54
Projděte si kariéru plážové volejbalistky Kristýny Hoidarové Kolocové v obrazech.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 minutami

Za prodej nápoje šamanů z Peru ostravský soud poslal do vězení dva Poláky

Za nelegální obchody s psychotropním nápojem připraveným podle starého receptu peruánských šamanů udělil v pátek Krajský soud v Ostravě polskému manželskému páru nepodmíněné tresty 5,5 a 8,5 roku.

Podmíněný trest uložil třetímu obžalovanému, jenž se na dovozu nápoje ayahuasca z odvaru z lián, který je v Česku na rozdíl od Peru na seznamu drog, podílel. Všechny navíc ze země vyhostil a zabavil jim domek na Novojičínsku. Domek pořídili, aby tam mohli pořádat šamanské rituály a jejím účastníkům zakázaný nápoj podávali. Celkem tak od svých klientů inkasovali přes deset milionů korun.

Manželský pár a jejich známý podle obžaloby vytvořili organizovanou zločineckou skupinu. Obžalovaní ale veškerou vinu odmítli a obžalobu označili za spekulaci a nesmyslné konstrukce.

Podle státního zástupce je ale prokázáno, že trojice od roku 2015 do předloňského října ve velkém nechávala z Peru posílat koncentrát nápoje ayahuasca, který obsahuje v Česku zakázanou halucinogenní látku DMT. Nápoj využívají údajně už pět tisíc let k rituálním účelům šamani v peruánské džungli. Jako fakultativní výlety tento zážitek nabízejí i tamní hotely. Převážně v Česku pak obžalovaní pořádali pro zahraniční klientelu rituály, při kterých jim nápoj s drogou podávali.

Zdroj: ČTK
Další zprávy