Fernanda s Barbarou se nestačily divit. Sluková s Hermannovou předvedly pětihvězdičkový obrat

Ač český pár jednoznačně prohrál první set, nakonec si pro zlato došel.
Barbora Hermannová a Markéta Sluková před dvěma týdny získaly na mistrovství Evropy v Nizozemsku bronz. Vítězství na turnaji ve Vídni ho ale snad ještě předčí.
Tento turnaj je totiž značený jako pětihvězdičkový, což znamená nejvyšší možnou kategorii.
A tomu odpovídaly i finálové soupeřky, Brazilky Barbara a Fernanda. První z nich má doma stříbrnou medaili z Ria, druhá zase bývala elitní šestkovou volejbalistkou.
A finále začaly Brazilky skvěle, v prvním setu jasně dominovaly a zvítězily 21:10.
Foto: Red Bull Content Pool, Jörg Mitter
Sport Sport, Red Bull Content Pool
4. 8. 2018 22:18
Podívejte se na fotogalerii ze sobotního finále volejbalového turnaje v rakouské Vídni, který ovládly Barbora Hermannová s Markétou Slukovou.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

V domově důchodců v Unhošti hoří, hasiči evakuovali kolem 90 lidí

Hasiči likvidují požár v areálu domova důchodců v Unhošti na Kladensku. Evakuovali kolem 90 klientů, oheň již mají pod kontrolou. Nikdo nebyl zraněn, pouze jedné ženě se udělalo nevolno a skončila v péči záchranářů, řekl ČTK mluvčí krajských hasičů Jaroslav Gabriel.

Událost byla hlášena kolem 17:15. Oheň podle mluvčího zcela zachvátil prostory kadeřnictví, které jsou součástí areálu. "Místnost byla požárem zasažena v plném rozsahu," uvedl Gabriel. Po necelé půlhodině se hasičům podařilo dostat plameny pod kontrolu, kolem 18:45 budovu dohašovali.

Domov je v centru města, kvůli zásahu byla zastavena doprava. Po uhašení bude podle Gabriela možné klienty pustit zpátky. "Z požáru už nejdou zplodiny hoření a většina domova je normálně dál obyvatelná," dodal.

Další zprávy