Dvě české dvojice jsou v osmifinále ME. Kolocová s Kvapilovou ale selhaly

ČTK Sport ČTK, Sport
Aktualizováno 19. 7. 2018 16:34
Obhájkyně stříbra prohrály v prvním kole play off a skončily až sedmnácté.
Kristýna Kolocová.
Kristýna Kolocová. | Foto: Milan Kammermayer

Haag - Dvě české dvojice postoupily na mistrovství Evropy v plážovém volejbalu do večerního ženského osmifinále, obhájkyně stříbrných medailí Kristýna Hoidarová Kolocová a Michala Kvapilová ale neuspěly. V prvním kole play off prohrály a obsadily 17. místo.

Turnajové dvojky Barbora Hermannová s Markétou Nausch Slukovou zdolaly ruskou dvojici Světlana Cholominová, Naděžda Makroguzovová 2:0, Martina Bonnerová se Šárkou Nakládalovou vyřadily Rakušanky Katharinu Schützenhöferovou a Lenu Plesiutschnigovou ve třech setech.

Hermannová a Sluková odvrátily v dramatické koncovce druhé sady devět ruských setbolů, proměnily sedmý mečbol a nad devátou nasazenou dvojicí zvítězily 21:17, 36:34. Za dva sety tak prakticky odehrály třísetový zápas.

"Musím říct, že v tom druhém setu už to bylo hodně silou vůle hrané. Jsem na nás hrozně pyšná, že jsme to udržely," řekla po zápase novinářům Sluková. Byl to nejdelší set, který s Hermannovou kdy odehrály. O čtvrtfinále budou večer bojovat s Finkami Riikkou Lehtonenovou a Niinou Ahtiainenovou.

Bonnerová a Nakládalová se po postupu ze skupiny postaraly o další překvapení. V úvodním kole play off vyhrál pětadvacátý nasazený pár nad Rakušankami Schützenhöferovou a Plesiutschnigovou rozhodující třetí set 15:11, v osmifinále čeká české hráčky zápas se španělskými volejbalistkami Lilianou a Elsou.

Kolocová a Kvapilová prohrály s Ruskami Jevgenijí Ukolovovou a Jekatěrinou Birlovovou 11:21, 19:21. Loňským finalistkám se sice na posledních turnajích před ME příliš nedařilo, ale v úvodu šampionátu byly suverénní. Dva zápasy ve skupině Češky vyhrály bez ztráty setu a i ve středu proti Lehtonenové a Ahtiainenové zpočátku na kurtu dominovaly. Nakonec ale prohrály 1:2 a přímý postup do osmifinále jim unikl.

Favorizované české hráčky, turnajové šestky, pak nezvládly ani zápas play off. První set s 26. nasazenými Ruskami prohrály Kolocová s Kvapilovou propastným rozdílem deseti bodů a ani v druhém dějství nedokázaly vedení soupeřek smazat. O šanci na úspěch se připravily vlastními chybami, především Kvapilová jich v prvním setu v útoku nasbírala požehnaně.

"Vlastně jsme ani nepustily Rusky ke hře. Nebylo to moc o tom, s kým jsme hrály. Nevyrovnaly jsme se s vlastní hrou, která nebyla dostatečně dobrá, aby stačila na jakéhokoliv soupeře v tom prvním kole," řekla Kolocová poté, co s parťačkou absolvovaly pohovor s trenérem Andreou Tomatisem. Kvapilové do řeči nebylo, oči skrývala za slunečními brýlemi.

České muže odpoledne čekají závěrečné zápasy v základních skupinách. Ondřej Perušič a David Schweiner se utkají s italskými obhájci titulu a nasazenými jedničkami Paolem Nicolaiem a Danielem Lupem.

ME v plážovém volejbalu v Nizozemsku:

Ženy - play off:

1. kolo: Ukolovová, Birlovová (26-Rus.) - Hoidarová Kolocová, Kvapilová (6-ČR) 2:0 (11, 19),

15:00 Hermannová, Nausch Sluková (2-ČR) - Cholominová, Makrogurovová (9-Rus.), Bonnerová, Nakládalová (25-ČR) - Schützenhöferová, Plesiutschnigová (12-Rak.),

17:30 Dumek, Berčík (27-ČR) - Berntsen, H. Mol (22-Nor.), Perušič, Schweiner (16-ČR) - Nicolai, Lupo (1-It.).

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 8 minutami

Kvůli bouřkám a silnému větru zemřelo ve čtvrtek v Evropě 13 lidí

Evropa se v pátek vzpamatovává z tragicky bouřlivého čtvrtka, kdy kvůli bouřím a silnému větru zemřelo nejméně 13 lidí. Některé země rozmary počasí stále trápí. Varování před bouřemi platí i v pátek na jihu Německa, naopak na Korsice, kde ve čtvrtek zahynulo pět lidí, už bylo zrušeno. Na mnoha evropských řekách, včetně veletoků jako Rýn a Dunaj, kvůli suchu naopak komplikuje lodní dopravu stále extrémně nízká hladina vody.

Pro jih Bavorska a části jihozápadní spolkové země Bádensko-Württembersko vydala německá meteorologická služba varování před následky extrémního trvalého deště. V podhůří Alp platí do sobotního rána varování před extrémně vydatným vytrvalým deštěm s až 140 litry srážek na metr čtvereční. V Rakousku, kde bouřky ve čtvrtek ve velkém vyvracely stromy a zabily tak pět lidí, byla i dnes na jihu země přerušena některá železniční spojení. Ve čtvrtek byla železniční doprava v oblasti zcela ochromena kvůli přerušení dodávek proudu.

Na severu Itálie a v částech střední Itálie utrpělo kvůli bouřkách s větrem o rychlosti přes 100 kilometrů za hodinu několik lidí zranění. "Bohužel to ještě není za námi," řekl deníku La Stampa šéf italské civilní ochrany Luigi D'Angelo. Důvodem prudkých průtrží mračen je studený vzduch ze severní Evropy, který se ve Středomoří střetává s teplým vzduchem, vysvětlil v deníku Corriere della Sera klimatolog Antonio Navarra.

Zdroj: ČTK
před 10 minutami

Dodávky plynu Nord Streamem 1 do Evropské unie se kvůli údržbě opět zastaví

Dodávky plynu hlavním plynovodem Nord Stream 1 do Německa se kvůli údržbě opět zastaví, a to od 31. srpna do 2. září. Oznámila to v pátek ruská plynárenská společnost Gazprom, nad kterou má kontrolu Kreml.

Po dokončení prací, pokud nenastanou žádné technické problémy, bude přeprava obnovena na současnou sníženou úroveň 33 milionů metrů krychlových denně, dodal podle agentury Reuters Gazprom.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Česko se v žebříčku čerpání z EU fondů dostala na čtvrté místo, dosud nejvýše

Česká republika v posledních měsících rychle stoupá v žebříčku čerpání evropských fondů, ke konci července se mezi členskými zeměmi dostala na čtvrté místo. Je to dosud nejvyšší dosažená pozice. Evropská komise na uskutečnění projektů do ČR poslala 81 procent vyčleněných peněz pro období 2014 až 2020, konkrétně 535 miliard korun. Ke konci června byla ČR v žebříčku sedmá z unijní sedmadvacítky. Vyplývá to z dnes zveřejněných informací ministerstva pro místní rozvoj (MMR).

Na hodnotu 80 a více procent se dostalo zatím jen pět států. V čerpání fondů byly podle nich ke konci července úspěšnější než ČR Irsko, Lucembursko a Finsko. Těsně za ČR se umístilo Portugalsko, které dostalo proplaceno 80,8 procenta vyčleněných financí. Polsko se dostalo na 79,8 procenta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy