Junior Václavík má evropské stříbro ze sprintu biatlonistů

ČTK ČTK
31. 1. 2014 15:07
Biatlonista Adam Václavík se díky druhému místu ve sprintu juniorů postaral o první českou medaili na domácím mistrovství Evropy v Novém Městě na Moravě
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Eduard Erben

Nové Město n. Mor. - Biatlonista Adam Václavík se díky druhému místu ve sprintu juniorů postaral o první českou medaili na domácím mistrovství Evropy v Novém Městě na Moravě. Po třech dnech nevýrazných výsledků českých závodníků dnes Václavík prohrál jen s Ramanem Jaliotnovem z Běloruska, a to o necelých 12 sekund.

"Konečně jsem se trefil, z dnešního výsledku mám velkou radost," řekl Václavík, který jen jednou chyboval při střelbě vleže. Stojku zvládl čistě. "V poslední době jsem se pral se stojkou, nepovedl se mi ani individuální závod. V závěrečném kole jsem už měl dneska úplně tuhé nohy. Bojoval jsem ze všech sil," dodal k nečekanému úspěchu.

Po poslední střelecké položce měl Václavík náskok pěti sekund na Jaliotnova, kterému však zůstalo více sil v boji o prvenství. Sedmý skončil Tomáš Vojík. Hloupou chybou si výrazně pohoršil David Tolar, neboť zapomněl objet trestné kolo a penalizace dvou minut jej odsunula až na 36. místo.

Sprint se vydařil i českým juniorkám. Jessica Jislová obsadila 11. místo, Lucie Charvátová skončila hned za ní. Titul vybojovala díky jediné střelecké chybě Tuuli Tomingasová z Estonska.

Tomingasová přitom přijela do Nového Města až večer před závodem po třiadvacetihodinové cestě autem. "Byla jsem dost unavená a nečekala jsem, že se mi podaří zvítězit. Vyšla mi ve větrném počasí střelba, trať byla z mého pohledu hodně těžká," řekla Estonka po svém největším biatlonovém úspěchu.

Jislová litovala chyby vleže. "Ve větru to bylo dnes velmi těžké. Ale běželo se mi dobře a výsledek mi udělal radost. Na střelbě vleže si ale zakládám, proto mě chyba hodně mrzí," uvedla.

Mistrovství Evropy v biatlonu v Novém Městě na Moravě (Žďársko):

Junioři - sprint (10 km): 1. Jaliotnov (Běl.) 24:34,5 (2 tr. kola), 2. Václavík (ČR) -11,7 (1), 3. Demetz (It.) -21,4 (0),... 7. Vojík -50,8 (2), 26. Hošek -2:06,5 (1), 36. Tolar (všichni ČR) -2:51,0 (1).

Juniorky - sprint (7,5 km): 1. Tomingasová (Est.) 22:13,0 (1), 2. Mironovová -16,2 (2), 3. Kajševová (obě Rus.) -22,9 (3), ...11. Jislová -1:33,6 (3), 12. Charvátová -1:36,3 (4), 23. Maříková -2:18,3 (1), 29. Černá (všechny ČR) -2:46,5 (3).

 

Právě se děje

před 1 hodinou

V Brazílii spadl obytný dům. Nejméně dva lidé jsou mrtví a deset je nezvěstných

Sedmipodlažní obytný dům se dnes náhle zřítil ve městě Fortaleza na severovýchodě Brazílie. Hasiči a záchranáři z trosek zatím vyprostili dva mrtvé a osm zraněných, kteří byli převezeni do nemocnice. Tragická bilance ale může být vážnější, protože pod rozvalinami jsou ještě minimálně další dva živí lidé a deset osob se pohřešuje, informovala brazilská média. Podle svědků několik osob stihlo z budovy vyběhnout a mezi zraněnými je i pár lidí, kteří šli kolem. Příčiny kolapsu domu dosud nejsou jasné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy