Japonci nezopakovali proti Skotsku senzaci, prohráli o 35 bodů

Aktualizováno 23. 9. 2015 23:30
Ragbisté Skotska nedovolili Japoncům na světovém šampionátu po nečekaném pokoření Jižní Afriky další překvapení a vyhráli jasně 45:10. Na mistrovství světa byly dnes na programu ještě další dva zápasy, v nichž vyhrály favorizované celky Austrálie a Francie.
Skotský hráč Finn Russell pokládá svoji druhou pětku v zápase s Japonskem.
Skotský hráč Finn Russell pokládá svoji druhou pětku v zápase s Japonskem. | Foto: Reuters

Gloucester - Japonští ragbisté nenavázali na úvodní překvapivé vítězství nad Jihoafrickou republikou a na mistrovství světa podlehli týmu Skotska jednoznačně 10:45. Skotové se tak s pěti body posunuli do čela tabulky skupiny B.

Japonci vedli jen krátce, v 15. minutě otočili stav na 7:6, když Amanaki Lelei Mafi položil jejich jedinou pětku a hrdina úvodního utkání Ajumu Goromaru trefil následný kop. Na druhé straně ale bezpečně proměňoval trestné kopy Greig Laidlaw, který se do poločasu postaral o všech 12 skotských bodů.

Po změně stran už byla převaha Skotska nad unaveně vypadajícím soupeřem jednoznačná. Skotové položili pět pětek, o dvě z nich se postaral Mark Bennett.

Ani ve zbývajícíh dvou dnešních zápasech favorité nezaváhali. Australané zdolali  Fidži 28:13 a ještě snadněji se vypořádali hráči Francie s Rumunskem - 38:11.