Senzace na MS v ragby. Japonsko porazilo šampiony z JAR

ČTK ČTK
19. 9. 2015 20:51
O největší překvapení v historii mistrovství světa v ragby se postaral tým Japonska, který vstoupil do skupiny B vítězstvím nad Jihoafrickou republikou 34:32.
Ragbisté Japonska jsou za hrdiny
Ragbisté Japonska jsou za hrdiny | Foto: Reuters

Londýn - O největší překvapení v historii mistrovství světa v ragby se postaral tým Japonska, který vstoupil do skupiny B vítězstvím nad Jihoafrickou republikou 34:32. O senzační porážce dvojnásobných světových šampionů rozhodl v poslední minutě střídající Karne Hesketh.

Rodák z Nového Zélandu dostal přihrávku pět metrů od koncové čáry, prosmýkl se kolem soupeřů a v rohu položil vítěznou pětku. Japonci dokázali na mistrovství světa vyhrát poprvé od roku 1991, na předchozích pěti šampionátech usilovali o vítězství marně. Po historickém výsledku dojetím slzeli stejně jako jejich fanoušci na stadionu v Brightonu.

"Je to trochu k neuvěření. Říkali jsme si, že bychom mohli hrát rovnocennou partii, ale porazit Jižní Afriku je úžasný úspěch pro tenhle tým. Skvělý den pro japonské ragby. Děti v Japonsku budou chtít tohle vidět a hrát za reprezentaci na příštím mistrovství světa," řekl kouč vítězného celku Eddie Jones s odkazem na šampionát v roce 2019, který bude hostit právě Japonsko. "Tohle je teprve začátek. Teď je cílem postoupit do čtvrtfinále. Za čtyři dny nás čeká Skotsko, takže nesmíme usnout na vavřínech," uvedl australský trenér.

Vedle Hesketha byl dalším japonským hrdinou Ajumu Goromaru, jenž přispěl k vítězství 23 body, včetně pěti trestných kopů. "To bylo moc. Položili jsme sice čtyři pětky, ale nehráli jsme disciplinovaně. Oni skvěle bránili, ale zklamali jsme," uvedl kouč JAR Heyneke Meyer.

Mistrovství světa v Ragby 2015

Program, výsledky, tabulky. Vše o MS v ragby

Mistrovství světa v ragby v Británii:

Skupina B:

Japonsko - JAR 34:32 (10:12).

Skupina C:

Gruzie - Tonga 17:10 (10:3).

Skupina D:

Irsko - Kanada 50:7 (29:0), Francie - Itálie 32:10 (15:3)

 

Právě se děje

Další zprávy