Jako blesk z čistého nebe. Ve dvaačtyřiceti letech zemřel kouč lyžařské reprezentace

Sport Sport
4. 2. 2021 10:21
Jen stěží pochopitelná zpráva zasáhla české lyžování. V pouhých dvaačtyřiceti letech zemřel Vladimír Kovár, šéftrenér reprezentace juniorů v alpských disciplínách.
Vladimír Kolár
Vladimír Kolár | Foto: Svaz lyžařů České republiky

Smutnou zprávu oznámil na svém webu Svaz lyžařů České republiky. "Opustil nás skvělý trenér, srdcař, vynikající motivátor, ale hlavně slušný a přátelský člověk. Upřímnou soustrast přítelkyni Petře a celé jeho rodině. Vlado, děkujeme Ti za skvělou a inspirující spolupráci," uvedl předseda Úseku alpských disciplín Ladislav Forejtek.

"Je to tragická zpráva a velká ztráta pro lyžování, ale především pro Vladovu rodinu. Rád bych tímto jeho nejbližším vyjádřil hlubokou a upřímnou soustrast," doplnil Lukáš Heřmanský, prezident Svazu lyžařů ČR.

Vladimír Kovár byl od mládežnických let až po kategorii dospělých reprezentantem Slovenska v alpských disciplínách. Aktivní kariéru závodníka ukončil v roce 2000 a takřka okamžitě se dal na trénování. Už další sezonu působil jako asistent u slovenského reprezentačního družstva mužů.

Velkou část své pozávodní kariéry spojil se slovenskou slalomářskou hvězdou Veronikou Velez Zuzulovou, v jejímž týmu působil osm let od roku 2002 do roku 2010 v pozici servismana a asistenta trenéra. V roce 2011 přešel do Polska, kde jako hlavní kouč vedl mužskou reprezentaci.

Od roku 2019 působil ve Svazu lyžařů ČR a věnoval se juniorské reprezentaci alpských lyžařů. V aktuálním ročníku vedl juniory jako šéftrenér.

 

Právě se děje

před 43 minutami

Bývalá hlavní hygienička Rážová vede hygienu v motolské nemocnici

Bývalá hlavní hygienička Jarmila Rážová vede od začátku května oddělení nemocniční hygieny a epidemiologie v pražské Fakultní nemocnici Motol. Na pozici vystřídala Vilmu Benešovou, která odešla do důchodu. Zpravodajskému webu Seznam Zprávy to potvrdila mluvčí největší české nemocnice Pavlína Danková. Hlavní hygieničkou, která je současně náměstkyní ministra zdravotnictví, byla Rážová od loňského června do poloviny letošního března. Funkci, ze které byla odvolána, po ní převzala Pavla Svrčinová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy