Tragédie v ringu. Sedmadvacetiletý boxer zemřel po knockoutu v charitativním zápase

Sport Sport
2. 2. 2021 18:30
Box zasáhla další tragédie. Na následky zranění, které utrpěl v nedělním charitativním zápase, zemřel sedmadvacetiletý pákistánský boxer Muhammad Aslam Chán.
Foto: Twitter

Aslama Chána knockoutoval v pákistánské metropoli Karáčí tvrdým úderem vyzyvatel Walí Chán Tarín. Aslam po zásahu zkolaboval, a přestože byl převezen do soukromé nemocnice, následkům zranění podlehl.

Podle místních médií nebyli u ringu během charitativního boxerského večera přítomni žádní zdravotníci. "Nezemřel přímo v ringu. Utrpěl zranění, ale nebyl tam nikdo, kdo by se o něho postaral," uvedla pákistánská zpravodajská stanice BOL News.

Aslam Chán byl pákistánským šampionem a vítězem několika turnajů. V domovské provincii Balúčistán patřil k velmi populárním sportovcům, jeho pondělního pohřbu se zúčastnila i řada politiků a osobností veřejného života.

Osudný zápas Muhammada Aslama Chána:

Video: Youtube.com
 

Právě se děje

před 53 minutami

V Praze bude sídlit středoevropský projekt na výzkum dezinformací

V Praze bude sídlit středoevropský projekt, který se zaměřuje na výzkum dezinformací. Vybrala ho Evropská komise a bude jedním z osmi stejně orientovaných středisek v Evropské unii, sdělila mluvčí Českého vysokého učení technického (ČVUT) Andrea Vondráková. Odborníci z ČVUT a Univerzity Karlovy podle ní program povedou.

Středisko bude součástí evropského projektu, který bojuje s dezinformacemi. Regionální centra mají hledat způsoby odhalování a šíření dezinformací, jejich vliv na populaci a vytvářet metodiku i pro veřejné instituce. Chtějí k tomu spojit společensko-vědní a technický výzkum. Cílem je například zjišťování zkreslených informací pomocí umělé inteligence či posilování digitální a mediální gramotnosti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy