Hradilek zase zdolával branky. Ovšem ty lyžařské

FOTO Vávra piloval branky, Matura učil syna létat
Skokan Jan Matura rozhodně nepatřil mezi nejlepší sjezdaře.
Časem se zařadil například až za běžce na lyžích Martina Koukala.
V Harrachově měl ale jiné starosti. Musel se starat o dvouletého syna Matěje.
Snažil se ho zabavit a ve volných chvílích ho učil i lety ve vzuchu. Bude to prý ale ještě stát nějaký čas tréninku.
Foto: CPA
Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
28. 3. 2013 16:30
Olympijský medailista Vavřinec Hradilek se postavil na lyže a změřil síly v obřím slalomu s dalšími hvězdami českého sportu.

Harrachov - Jeho doménou je voda, ale v Harrachově si slalomář Vavřinec Hradilek obul lyžáky a vyrazil mezi branky na sněhu. Spolu s dalšími hvězdami českého sportu se totiž zúčastnil čtvrtečního novinářského exhibičního závodu RWE KSN Cup 2013 v obřím slalomu.

Závod osobností, který pořádal Klub sportovních novinářů, s přehledem vyhrál snowboardista Michal Novotný.

Start závodu je sice naplánován až na 10. hodinu, ale většina účastníků si zkouší dráhu nanečisto už několik desítek minut před zahájením. V rámci tréninku ale přesto ve slušném tempu se po harrachovské sjezdovce v mrazivém větru prohánějí Hradilek, skokan Roman Koudelka či veslař Ondřej Synek.

Na svůj výstup mají ještě čas. Jako první se ze svahu pouští mladí lyžaři z dětských domovů, kteří se klání také účastní. Po nich vyráží na trať novináři, kteří se předhánějí v časech napříč redakcemi.

Všem to natřel Kokoška

Teprve až sjede většina startovního pole, přicházejí na řadu sportovní hvězdy. Hned první z nich vytře všem zrak. Snowboardcrossař Michal Novotný, alias Kokoška, jako jediný zajíždí vytyčený úsek trati pod půl minuty.

Jeho kolegyně ze závodů na prknech Eva Samková už tak rychlá není a je na svého parťáka hodně naštvaná. Náladu jí ale okamžitě spravil čas Hradilka, který s bolavým ramenem nejel trať v maximálním nasazení. "Jooo, řízla jsem Vávru," raduje se devatenáctiletá snowboradistka.

"To je dobře! Nějak jsem se nemohl do těch branek srovnat," culí se i přes uštěpačné poznámky ostatních závodníků Hradilek.

"Voda je pomalejší, tady si člověk nejdřív musí zvyknout na tu rychlost," dodává stříbrný medailista z Londýna.

V solidním čase doráží do cíle také Synek a v celkovém součtu poráží Hradilka o 1.33 sekundy. "Nechtěl jsem to hecovat, ale Vávra povídal, že mi natrhne zadek. Takže tak to chodí, kdo se vychloubá, tak nesklízí, natrhl jsem mu triko a jsem rád," vtipkuje po závodě druhý nejlepší veslař letních her.

Matura učil syna létat

Se svým výkonem nejsou po dojezdu spokojení běžec Martin Koukal a skokan Roman Koudelka, mezi prvním a druhým kolem si tak nechávají lyže přemazat od servisního týmu. 

Jiné starosti má další skokan Jan Matura, který se řadí až za oba lyžařské kolegy. Do Harrachova totiž vzal i rodinu a zabavit dvouletého syna Matěje není žádná legrace. Nejprve ho na malých bílých lyžích popostrkuje, pak ho zvedá do vzduchu a zkouší lety po vzoru táty.

"Nic moc, kamaráde, na tom véčku musíme ještě zapracovat," hodnotí chlapcův výkon Matura a pokládá ho na zem.

Skvadru sportovců uzavírají tyčkař Jan Kudlička a slalomáři Ondřej Štěpánek a Stanislav Ježek. Poslední jmenovaný sklízí ovace za jeho jízdu na netradičních telemarkových lyžích. Slalom v pokleku mu ale dobrý čas nepřinesl.

 

Právě se děje

Další zprávy