reklama
 
 

Hlavní favorit Charme Look Velkou pardubickou ani nedojel. Stromský nechtěl riskovat zranění

9. 10. 2017 6:02
Žokej Marek Stromský je smolařem Velké pardubické. Ve dvou ročnících projel cílem jako první, ale pokaždé byl diskvalifikován. Letos mohl na vítězství zaútočit na favorizovaném koni Charme Look, jenže dostih ani nedojel. Především proto, že bral ohled na zdraví koně, kterého podle žokejových slov mají všichni rádi.

Pardubice - Před rokem Charme Look proletěl na pevné půdě tratí Velké pardubické k jasné výhře, ale letos se na rozmoklé dráze do cíle nedostal. Žokej Marek Stromský favorita před koncem zadržel, aby se nezranil.

"Kůň vám neřekne, jak to bylo těžké, ale měl toho plné brýle," vycítil v sedle Stromský. "Bylo to na něj strašně hluboké. Tak jsem neriskoval zranění. Zklamání, ale… holt dneska nejel," řekl žokej ve stájích po dostihu.

Stromský, který dostal na Charme Lookovi šanci poté, co koně odmítl jet Jan Faltejsek, si ještě na Velkém anglickém skoku myslel, že můžou pomýšlet na výhru. "Ale šli jsme do oranice a před havlákem mě předjelo asi pět koní. Vylezli jsme na trávu a skok skákal skoro z klusu. Vypínal a neměl sílu skočit," popisoval žokej.

Proto se rozhodl favorita po 27. skoku z 31 zadržet. "Viděl jsem před sebou sedm koní, tak jsem říkal: Nebudu riskovat zdraví koně. Byl unavený, že šel do klusu, nemělo smysl pokračovat," uvedl Stromský.

Navíc slyšel, jak je kůň zadýchaný. "Nebudu dojíždět koně jen proto, aby se mu něco stalo na posledním skoku. Nebudu riskovat zranění. Vím, že ho mají všichni rádi, nemělo smysl pokračovat."

Trenérka Martina Růžičková žokejovo rozhodnutí kvitovala. "Nemělo by to smysl, nebyl by ani do sedmého místa. Udělal to dobře. Proč ho hnát?" řekla. Rozdíl oproti loňsku nejspíš udělala rozměklá půda. "Je to těžký kůň. Má šest metráků. To jsou dostihy, my jsme se radovali loni. Hlavně že ho máme živého a zdravého," oddechla si Růžičková.

Stromský už dvakrát projel cílem Velké pardubické první, ale posléze byl vždy diskvalifikován. Růžičková ho povolala na Charme Looka i proto, aby mu dala šanci konečně zvítězit. Žokej situaci moc neprožíval, i když doufal, že by to mohlo vyjít. "Věděl jsem, že mám dobrého koně, a přál jsem si, aby to vyšlo. Ale Velká vám kolikrát ukáže, že všechno je nakonec úplně jinak," podotkl Stromský.

Když Charme Looka zadržel, znovu mu prolétlo hlavou, že Pardubická zase nevyšla. "Určitě, to je první, co vás napadne," přitakal a dodal: "Když to od vás nečekají, není to takové zklamání jak od největšího favorita, ale musíme to brát střízlivě."

Stále se tak nezbavil nálepky smolaře dostihu, ale ještě není všem dnům konec. "Dokud jezdíte, musíte věřit. Jestli budu jezdit příští rok, tak se zase na to budu připravovat. Určitě to ještě nevzdávám," pronesl Stromský.

autoři: ČTK, Sport | 9. 10. 2017 6:02

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama